Léčivý nápoj, který vám pomůže zbavit se prvních příznaků nachlazení

Už po celá tisíciletí se ví, že mnohé rostliny v sobě ukrývají léčivé schopnosti nejenom na nachlazení. Po několik desetiletí trvající odmlce, kdy lidé dávali přednost spíše umělým lékům, se k nim naštěstí začínáme opět pomalu ale jistě vracet zpátky. Tyto léčivé rostliny je možné konzumovat nejrůznějšími způsoby, většinou se z nich připravují nejrůznější sirupy, odvary a další nápoje.

Mnoho rostlin a dalších přírodních produktů má velmi pozitivní vliv na boj s nachlazením a chřipkou. Vzhledem k tomu, že se opět blíží podzimní měsíce, které jsou s těmito onemocněními spojené, přinášíme vám recept na jednoduchý nápoj, s jehož pomocí se případného nachlazení rychle a snadno zbavíte.

Jak si připravit tento přírodní domácí lék?

Na přípravu budete potřebovat jednu cibuli, čerstvě vymačkanou šťávu z jednoho citronu, dvě polévkové lžíce medu a půl litru vody. Nejprve přiveďte vodu k varu a následně do ní dejte na patnáct minut vařit najemno nakrájenou cibuli. Poté nechte odvar vychladnout a přeceďte ho, abyste odstranili případné kousky cibule.

Do takto přeceděného cibulového odvaru pak už jen přidejte med a citronovou šťávu a důkladně promíchejte, aby se med dokonale rozpustil. V případě nachlazení či chřipky nápoj pijte třikrát denně, uvidíte, že budete brzy zdraví jako rybičky, neboť tato magická kombinace ingrediencí posiluje imunitní systém a účinně pomáhá v boji s nejrůznějšími viry a bakteriemi.

Tajemství složení – cibule, citronová šťáva a med

Zázračné účinky nápoje souvisí s jeho složením. Cibule je bohatým zdrojem nejrůznějších vitamínů a minerálních látek, například vitamínů B, C, E, křemíku a draslíku. Základní látkou, která cibuli dodává většinu jejích léčivých vlastností, je alicin.

Fotografie: Pixabay

Tato látka, kterou obsahuje také česnek, je silným přírodním antibiotikem a je velmi účinná proti nejrůznějším parazitům, kvasinkám, virům či plísním. To z cibule dělá velmi účinného pomocníka v boji s chřipkou a nachlazením.

Také v citronové šťávě se ukrývá velké množství různých zdraví prospěšných látek. Vyniká především vysokým obsahem vitaminu C, ale obsahuje také další vitaminy, například B, A či P. Kromě vitaminů je bohatá rovněž na minerální látky, především vápník, hořčík, draslík, fosfor a železo.

Fotografie: Pixabay

Další výhodou citronové šťávy je, že obsahuje mnoho elektrolytů, které mají skvělé hydratační účinky a zároveň umožňují odplavovat z těla škodlivé toxiny, což je v případě nachlazení či chřipky velmi prospěšné.

Rovněž med obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, například vitamíny C a B6 či minerální látky, jako je vápník, draslík, fosfor, zinek či železo. Již od starověku byl používán v léčitelství pro své skvělé antibakteriální a antiseptické účinky, účinně utlumuje nejrůznější záněty.

Fotografie: Freepik

Med má také schopnost snižovat stres či hladinu cholesterolu, navíc má rovněž uklidňující a relaxační účinky, a pomůže vám tak večer snadněji usnout a mít celkově kvalitnější spánek, což je v případě boje s nachlazením či nemocí také velmi důležité.

Úvodní Fotografie: FreepikŘekněte ostatním, co si myslíte