9minutové domácí cvičení pro ploché břicho a štíhlý pas. Bez problémů ho zvládne každý

Fotografie: Depositphotos

Chcete odbourat veškerý břišní tuk ze svého těla? Vyzkoušejte tento skvělý trénink, který vám nezabere ani deset minut.

Pokud chcete mít ploché břicho a štíhlý pas, nemusíte vždy chodit do posilovny – postačí vám kombinace vyvážené stravy s těmito jednoduchými, krátkými domácími cviky, které vám nezaberou ani deset minut. Kromě toho je tento trénink soustředěn také na posílení držení vašeho těla, což vám může pomoci ulevit od bolestí, jež vás neustále trápí. Pro dosažení nejlepších výsledků byste ho měli provádět třikrát týdně, a to nejlépe ráno. Jednotlivé cviky naleznete níže.

Přitahování břišní stěny

Při tomto cviku byste měli začít vleže na zádech s pokrčenými koleny a rukama podél těla. Po hlubokém nádechu zatáhněte břicho, zatněte a vydržte v této poloze minimálně 15 sekund. Poté cvičení pětkrát opakujte. I když to nebude jednoduché, snažte se dobu držení postupně zvyšovat, a to nejméně na jednu minutu.

Fotografie: Freepik

Naklánění dopředu

Po přitahování břišní stěny si stoupněte s nohama na šířku ramen a natáhněte ruce co nejvýše ke stropu. Následně je nakloňte dopředu, jako byste se chtěli dotknout země (pánev byste měli mít stále v té samé poloze, jako když jste stáli, a ruce by měly být u sebe). Nakonec se vraťte do pozice ve stoje a opakujte tento pohyb 20krát.

Klasické cvičení na břicho

Nyní přichází řada na to snad nejtypičtější cvičení na břicho, které je ovšem nezbytné pro jeho celkové zpevnění. Provedete ho tak, že si s pokrčenými koleny lehnete na záda, rukama se chytnete za týl hlavy a poté zvednete trup směrem ke svým nohám – pokud vám to bude vyhovovat, můžete se například po každém provedení tohoto cviky dotknout lokty svých kolen. Proveďte 3 série po 15 opakováních.

Bolestivé, avšak účinné prkno

Při tomto cviku, který velmi osvědčeně napomáhá zpevnit vnitřní svaly vašeho břicha, si lehněte na zem a opřete se svými lokty. Nyní své tělo zvedněte tak, abyste měli nohy a hruď v jedné rovině se zemí, přičemž hlava směřuje dopředu – v této poloze byste měli vydržet nejméně 30 sekund. Pro lepší efektivitu pohybu proveďte až 3 série.

Fotografie: Freepik

Protahování boků

Výchozí pozice posledního cviku pro ploché břicho a štíhlý pas vypadá tak, že stojíte s nohama mírně od sebe a ruce máte zavěšené kolem svých boků. Během hlubokého nádechu zatáhněte břicho, pokrčte levé koleno, narovnejte pravou nohu a levou ruku zvedněte do vzduchu, aby směřovala přes vaši hlavu doprava. V této poloze setrvejte nejméně osm sekund a poté pohyb opakujte třikrát na každou stranu.

Zdroj: WomensHealthMag

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]