Díky tomuto elixíru zhubnete rekordně rychle. Stačí 1 sklenice každý večer a získáte vysněnou postavu

Fotografie: cogdogblog / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Pokud vás trápí přebytečné kilogramy, nemusíte nutně dřít v posilovně ani si ubírat z jídelníčku. Stačí, když se zaměříte na konzumaci těchto účinných nápojů.

Přebytečné kilogramy jsou nepříjemný problém, který trápí velkou část populace. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte však nutně spěchat do posilovny nebo si ubírat ze svého jídelníčku. Velmi dobře vám dokáže pomoci konzumace správných nápojů, jako je dle lékařky Jillian Kubala zelený čaj, kefír nebo například i mléko. Stačí je zařadit do svého pravidelného jídelníčku a brzy se budete cítit mnohem lépe.

Lahodný kefír a mléko

Jako jeden z nejužitečnějších nápojů proti nahromaděným kilogramů se podle doktorky Kubaly osvědčil kefír, který pomáhá zvyšovat hladinu zdravých bakterií ve střevech. Tím podporuje správné trávení a napomáhá k efektivnějšímu vstřebávání minerálů a vitamínů. Mimo jiné pak také podporuje klidný spánek, což dále přispívá k nižší hladině stresu a vyšší hladině energie. Podobně pak také funguje i samotné mléko plné tryptofanu a vápníku.

To vám pomůže zhubnout především díky tomu, že přemění tuk na svaly. Rovněž tato lahodná potravina nabízí dostatek kaseinu, který mimo jiné přispívá ke snadnějšímu spánku. Skvěle se pak dle doktora Jeremyho Meachama osvědčila i aloe vera a její hojné množství vitamínů, enzymů, saponinů a užitečných minerálů. Rostlinu si můžete zakoupit ve formě doplňků stravy, nebo si z ní připravit nápoj začerstva.

Střevní parazité prozradí svou přítomnost díky jasným příznakům. Patří mezi ně i únava a nevolnost

Zelený čaj a zeleninové džusy

Dalším skvělým nápojem, který může přispět ke shazování nadbytečných kilogramů, je zelený čaj, uvádí Healthline. S tímto lahodným nápojem podpoříte činnost svého metabolismu a kila půjdou snáze dolů. Obsahuje řadu účinných látek, mimo jiné kofein, ale bohatý je také antioxidanty, které celkově podpoří vaše zdraví.

Mléčné nápoje
Fotografie: Freepik

Dobré účinky nabízí i různé zeleninové džusy, které jsou nízkokalorické a plné vitamínů a minerálů. Pozor však, že pro udržení dobré váhy je také nutnost věnovat se pravidelnému pohybu. Velmi dobře vám dokáže pomoci například běhání či jízda na kole přírodou, což jsou mimo jiné skvělé způsoby, jak podpořit své psychické zdraví. Na Zdravém Stravování jsme také psali, jak můžete zhubnout pomocí obyčejné sóji.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]