Štíhlé postavy lze docílit i bez diet. Pomohou jednoduché cviky

Štíhlá postava je v dnešní době považována za jeden z ideálů krásy. Není se proto čemu divit, že touha po ní nás často vrhá do náručí nejrůznějších diet. Řadu lidí trápí usazování tuku v určitých oblastech těla, jde zejména o oblast kolem pasu, která je problematická pro muže i ženy.

Ženy se navíc často potýkají také s usazováním tuku na hýždích a stehnech. I když dodržujeme zásady zdravého stravování, není vždy snadné  se tuku z těchto oblastí zbavit.

Nebezpečný břišní tuk

Odborná literatura říká, že určité množství tuku je pro naše tělo a život nezbytné, neboť každá naše buňka je vlastně tvořena na bázi tuku. Kromě toho tuk slouží také jako zásobárna energie a má důležitou roli i pro termoregulaci těla. V případě většího množství tuku však nejde jen o estetický problém, ale také vzrůstá riziko vzniku určitých onemocnění.

Za nebezpečný se v této souvislosti považuje právě tuk, který je uložen v oblasti břicha, který se negativně podílí na vzniku cukrovky, kardiovaskulárních chorob i vysokého tlaku. V boji s tímto tukem se vyplatí nejen zdravý jídelníček, ale také cvičení speciálních cviků, které se na tuto problematickou oblast zaměřují. Které to jsou?

Cvik číslo 1

Lehněte si na podlahu a natáhněte ruce s nataženými prsty nad hlavu. Následně zvedněte záda a držte je v mírně klenuté poloze. Stejným principem zvedněte nohy, které ale držte u sebe. Poté začněte houpat tělem sem a tam, pouze tím, že budete zapojovat své břišní svaly. Cvik opakujte padesátkrát.

Cvik číslo 2

Lehněte si na podlahu s pokrčenými koleny. Následně zvedněte horní část těla, ruce dejte před sebe.  Ujistěte se, že vaše předloktí jsou kolmá k trupu. Poté pomalu otočte trupem doprava, držte tuto pozici po dobu dvou sekund a vraťte se do výchozí polohy. Následně proveďte cvik také na opačnou stranu. Střídejte směry a proveďte cvik opět padesátkrát.

Cvik číslo 3

Lehněte si na podlahu s nohama u sebe a natáhněte ruce nad hlavu. Poté pomalu zvedejte natažené nohy ze země současně s horní částí těla a vytvořte svým tělem tvar, který vypadá jako tvar písmena „V“. Proveďte padesát opakování.

Fotografie: Zen.yandex

Cvik číslo 4

Opět si lehněte na zem, tentokrát s rukama za hlavou. Následně pokrčte levou nohu v koleni, přitáhněte ji k sobě a snažte se jí dotknout pravým loktem. Volnou nohu udržujte v rovnováze. Vraťte se do výchozí polohy a střídavě proveďte dvacet pět opakování na každou stranu.

Cvik číslo 5

K tomuto cvičení budete potřebovat cvičební podložku či malý koberec. Postavte se rovně, následně se ohněte v pase tak, abyste se rukama dotkli země, a z této polohy poté pomalu doručkujte dopředu, co nejdále, až se ocitnete v pozici prkna. Poté přitáhněte nohy k sobě a vraťte se do výchozí polohy. Kvůli specifickému pohybu, který se při tomto cviku vykonává, se mu někdy přezdívá červ.

Úvodní Fotografie: Freepik