7 ranních návyků, které vám pomohu ke snížení hmotnosti

obrázek:avazera.com

Všichni známe ty správné zásady, abychom docílili snížení váhy. Víme, že bychom měli dodržovat správnou dietu, pravidelně cvičit a denně vypít hodně čisté vody. I když všechny tyto podmínky dodržujeme do puntíku, nemůžeme snížit z hmotnosti ani deko. Věřte tomu nebo ne, ale ranní návyky ovlivňují náš metabolismus a mohou vést ke zvýšení naší váhy.

V tomto článku naleznete nejdůležitější ranní návyky, které byste měli změnit, pokud se snažíte o redukci váhy.

1. Nespěte příliš dlouho

Pokud chcete být zdraví a snížit svoji hmotnost, měli byste spát 7 – 8 hodin denně. Nedoporučuje se spát až příliš dlouho, může to mít špatný dopad na vaše zdraví a to v podobě depresí, cukrovky, srdečních problémům a obezity.

2. Vstávejte se světlem

obrázek:foodmatters.com

Váš den by měl začít se slunečním světlem. Světlo vás nabije energií, zlepší vaši náladu, urychlí váš metabolismus, zkrátka vás pozitivně připraví na celý den. Může to znít neuvěřitelně, ale je to velmi důležité pro lidi, kteří chtějí zhubnout.

3. Nikdy nezačínejte den se šálkem kávy

Chcete-li zhubnout a detoxikovat své tělo, měli byste začít svůj den se sklenicí vlažné vody s citrónem nebo se zeleným čajem. Nikdy nepijte kávu na prázdný žaludek, mohlo by dojít k poruše trávení a zpomalení metabolismu.

4. Nikdy nevynechejte snídani

Jak víme, snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Pokud přeskočíte tento chod, zpomalíte tím metabolismus, tudíž se vám bude hubnout velice těžko. Přeskočením též docílíte jen toho, že se celý den budete přejídat. Pokud máte ráno málo času na přípravu, připravte si večer snídani na nadcházející den.

5. Snídejte zdravě

obrázek:popsugar.co.uk

Snídaně by měla být bohatá na bílkoviny, vlákninu, vitamíny a minerály. Měli byste tělu dodat živiny, které potřebuje pro správnou práci. Vyvarujte se sladkým snídaním v podobě koláčů nebo rychlému občerstvení. Tento druh stravy snižuje trávení a zvyšuje váhu.

6. Nevynechávejte ranní cvičení

Ráno je nejlepší čas na cvičení. Každé ráno byste měli po probuzení cvičit nejméně 30 minut. Ranní cvičení vám urychlí metabolismus, rozproudí energii do celého těla a naladí vás na dobrou náladu. Pokud budete dodržovat ranní cvičení, brzy zjistíte jeho pozitivní účinek.

7. Meditujte

obrázek:experiencelife.com

Meditace je dobrý zvyk, který byste měli do svého ranního rituálu zařadit. Uklidní vás a budete se cítit odpočinutě. Začnete tak den s lepší náladou a bez stresu!

Zmíněné ranní návyky jsou velice prospěšné pro lidi, kteří chtějí zhubnout nebo si udržet svou stávající váhu. Pokuste se dodržovat co nejvíce ze z uvedených návyků a sledujte, jak se se vaše tělo mění. Budete se cítit dobře.