Tajemství jménem oves, napomůže k lepšímu fungování a dodání energie vašemu tělu

obrázek:pixabay.com

Snídaně je jedno z nejdůležitějších jídel během dne. Ovesné vločky jsou jednou z nejzdravějších alternativ k zahájení dobrého dne. Vločky jsou bohaté na vlákninu a další jiné živiny, které zvyšují celkové zdraví.

Výživové složení ovsa je velmi vyvážené. Jsou dobrým zdrojem sacharidů, vlákniny a beta-glutanu. Obsahují též více bílkovin a tuků než většina zrn. Oves je plná důležitých vitamínů, minerálů a dalších rostlinných složek.

Oves obsahuje složky jako:

• Mangan
• Fosfor
• Měď
• Železo
• Zinek
• Vitamín B1, B5, B6 a B3
• Vápník
• Draslík

To znamená, že oves patří mezi nejvíce výživově nabité potraviny, které můžete jíst, vždy tak děláte dobře pro své tělo.

Oves se prodává v různých formách, jako v jemně mletých, hrubě mletých a celých zrn. Vysoký obsah vlákniny podporuje trávicí trakt, tím pádem urychluje metabolismus a kontroluje chuť k jídlu při zvýšené energetické hladině.

Pokud si dáte takovou snídani s pravidelným cvičením, během dne budete jíst vyváženě a úpravy pokrmů nebudou smažené, tak ztratíte případnou nadváhu a zlepšíte celkové zdraví těla. Díky tomu všemu bude velkým bonusem získaná nová energie.

Vyzkoušejte tyto tipy na ovesnou snídani, kterou si večer připravíte a ráno posnídáte.

1. Ovesné vločky s banánem a oříškovým máslem

Ingredience:
– ½ šálku ovsa
– 2 lžíce oříškového másla
– ½ zralých banánů
– ½ šálku mandlového mléka
Postup:
Všechny ingredience smíchejte dohromady do sklenice, zalijte mlékem a dejte do lednice uležet. Ráno máte hotovou snídani, jen přidejte trochu mléka a posypte ořechy.

2. Borůvkové ovesné vločky

Ingredience:
– ½ šálku ovsa
– ½ šálku borůvek
– 1 lžička chia semínek
– 1 lžíce drcených vlašských ořechů
– 1 lžíce javorového sirupu
– ½ šálku kokosového mléka
Postup:
Vše smíchejte do nádoby nejlépe kameninové, dobře promíchejte, uzavřete a dejte do lednice. Ráno doplňte mlékem, znovu promíchejte a můžete konzumovat.

3. Kokosové ovesné vločky s malinami a mandlemi

Ingredience:
– ½ šálku ovsa
– ½ šálku malin
– 1/8 čajové lžičky mleté skořice
– ½ šálku kokosového mléka
– 1 lžička medu
– 1 lžička drceného kokosu
Postup:
Vše dejte do skleněné sklenice, dobře promíchejte a uzavřete. Sklenici vložte do lednice, druhý den ráno podávejte s ořechy a mlékem.