Smoothie nejen dobře chutnají, ale jsou také ideální pro detoxikaci organismu

Smoothie je populárním nápojem, který skvěle chutná a prospívá zdraví. Toto jsou recepty, které vám pomohou s detoxikací. Stačí vždy jenom pár správných ingrediencí a potom pravidelná konzumace. Už za pár dní bude vaše tělo čistší a lépe fungující, jelikož budou pryč volné radikály, toxiny, nebo i různí parazité.

Špenátové smoothie

Použijte 3 banány, svazek listů špenátu a také šťávu z polovinu citronu. Vše doplňte 300 ml vody. Vznikne chutné smoothie, kterým nejenom přispějete k detoxikaci svého těla, ale také docílíte toho, že doplníte denní dávku řady vitamínů a minerálů.

Borůvkové smoothie

Borůvky pomohou vyčistit vaše tělo, stejně jako posílí imunitní systém a zlepší vidění. Potřebovat budete tři lžíce těchto bobulí, šťávu ze čtvrtky citronu, dva stonky řapíkatého celeru a dva banány. Vše doplňte sklenicí vody.

Celerové smoothie

Nemusí to být jenom ovoce, ale i zelenina. Díky celeru dokáže i lépe spalovat kalorie, což se hodí při hubnoucím režimu. Ten pravý nápoj vznikne ze 2 stonků řapíkatého celeru, 2 banánů, jednoho jablka a sklenice vody.

Okurkové smoothie

Jistě ho znáte. Ale možná nevíte, že vám pomůže s odstraněním toxinů, ale i s dodáním vitamínu E. Základem je hrst hlávkového salátu, menší salátová okurka, lžíce medu, šťáva z poloviny citronu a v případě potřeby i trocha vody.

Mrkvové smoothie

Zaujme nejenom svou silou a obsahem vitamínů, ale i svou barvou. Připravte si mrkev, červenou řepu, celer, okurku a jablko. Vše po jednom kusu. K tomu přidejte hrst petrželky a pár centimetrů nastrouhaného zázvoru.

Jahodové smoothie

Ideální hlavně v sezoně tohoto populárního ovoce. V zimě je možné použít i ty mrazené. Těch je třeba mít 200 g. K nim přidáte 150 g brusinek a také 2 banány y jednu hrst máty. Vše promixujte, případně dolijte vodou a ochutnejte.

Banánové smoothie

Opět jedna klasika, která doplní draslík, vitamíny i minerály. Potřebovat budete 1 banán, jedno jablko, 2 lžíce otrub a trochu koriandru. Vše můžete doplnit také trochou bazalky, máty a špenátu.

Čajové smoothie

Zajímavá kombinace, která je pro detoxikaci jako stvořená. Základem je šálek kvalitního zeleného čaje. K němu přidáte 1 okurek, dva svazky špenátu a také 2 šálky nasekaného ananasu, a šťávu z poloviny limetky. Až ochutnáte, budete tento nápoj milovat.

Citronové smoothie

Ten je bohatý na vitamín C, který je také známým antioxidantem. V nápoji je také jablko, které obsahuje pektiny a železo. Smíchejte celé jablko, šťávu z jednoho citronu a také 1 větší salátovou okurku. V případě potřeby doslaďte medem.

Hroznové smoothie

Další ne příliš známá kombinace, která skvěle chutná a také posílí imunitní systém i fungování těla. Potřebovat budete lžíci lněných semen a dále půl grepu, 15 jahod, 10 hroznů polovinu avokáda, banán, 15 jahod a také pořádnou hrst nejlépe bezsemenných hroznů.

Ananasové smoothie

Velmi příjemný sladký nápoj, kterým tělo vyčistíte a také podpoříte imunitu. Potřeba je polovina malého ananasu, šťáva z jednoho citronu, dále také jedno kiwi a jedna okurka. Vše smícháte v mixéru a v případě potřeby přidáte trochu vody.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]