Zázvorová limonáda osvěží, sníží tlak a pomůže ochránit před chřipkou

V letních dnech nabídne zázvorová limonáda skvělé osvěžení. Věděli jste však, že s každou skleničkou také prospějete svému zdraví? Pokud ne, tak vás s účinky zázvoru na lidské tělo seznámíte. Budete se dost možná divit, jak tento na první pohled obyčejný kořen pomáhá. A jeho využití je velmi snadná. Stačí připravit lahodnou limonádu.

Její příprava je jednoduchá

Z čeho se zázvorová limonáda skládá? Nebojte se ničeho složitého, jelikož její příprava je opravdu jednoduchá a zvládne ji každá. Potřebovat budete:

  • 1 lžičku strouhaného čerstvého zázvoru
  • 1 lžičku kurkumy
  • ¼ lžičky černého pepře
  • 1 lžičku medu
  • 1 plátek citronu
  • 1 šálek vody

Jak jistě tušíte, příprava spočívá v tom, že všechny ingredience rozmícháte v šálku a máte limonádu, která vás s ledem dokonale osvěží při horkých ledních dnech. A v zimě? Klidně si můžete udělat teplou variantu, která je alternativou běžného čaje.

Co vše s vámi zázvorová limonáda dokáže udělat?

Nyní pojďme na to hlavní. Tedy na výpis účinků, které bude zázvorová limonáda na vaše tělo mít. A je jich opravdu mnoho. Když ji připravíte pomocí našeho receptu, tak se zbavíte zánětů, eliminujete různé bolesti, stejně jako otoky. Taky prospějete kardiovaskulárnímu systému, čímž prospějete srdci, ale také můžete eliminovat i výskyt nebezpečných krevních sraženin.

Zázvorový čaj také dokáže snižovat hladinu cholesterolu – samozřejmě toho špatného. Též pomáhá při artritidě, nebo zlepšuje kognitivní schopnosti a také pomáhá při různých neurologických onemocnění. To znamená, že umí také prospívat psychice.

Kladem je i jeho vliv na naše trávení, které nejenom optimalizuje, ale také snižuje možný výskyt různých zánětů. Také posílíte imunitní systém, díky čemuž se tělo samo dokáže vypořádat s celou řadou běžných nemocí a reakcí.

Hodí se i při dietě, nebo cukrovce

Pokud to nebudete přehánět s medem, nebo ho ještě lépe vynecháte zcela, tak si můžete být jisti i tím, že vám zázvorová limonáda také pomůže optimalizovat krevní cukr. Hodí se ale i při dietě, jelikož má minimum kalorií a zázvor samotný dokáže dobře nakopnout váš metabolismus, a tak zrychlit spalování vašich tuků.

Proč má takovou sílu?

Proč má zázvorová limonáda takovou sílu? Jelikož zázvor, ale i kurkuma obsahuje mnoho prospěšných látek, je to třeba mangan, železo, draslík, sodík, ale i vitamín C. Dále nelze zapomínat ani na vlákninu nebo proteiny, což je další důkaz toho, proč se hodí také během diety.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]