Zázvorová limonáda osvěží, sníží tlak a pomůže ochránit před chřipkou

V letních dnech nabídne zázvorová limonáda skvělé osvěžení. Věděli jste však, že s každou skleničkou také prospějete svému zdraví? Pokud ne, tak vás s účinky zázvoru na lidské tělo seznámíte. Budete se dost možná divit, jak tento na první pohled obyčejný kořen pomáhá. A jeho využití je velmi snadná. Stačí připravit lahodnou limonádu.

Její příprava je jednoduchá

Z čeho se zázvorová limonáda skládá? Nebojte se ničeho složitého, jelikož její příprava je opravdu jednoduchá a zvládne ji každá. Potřebovat budete:

  • 1 lžičku strouhaného čerstvého zázvoru
  • 1 lžičku kurkumy
  • ¼ lžičky černého pepře
  • 1 lžičku medu
  • 1 plátek citronu
  • 1 šálek vody

Jak jistě tušíte, příprava spočívá v tom, že všechny ingredience rozmícháte v šálku a máte limonádu, která vás s ledem dokonale osvěží při horkých ledních dnech. A v zimě? Klidně si můžete udělat teplou variantu, která je alternativou běžného čaje.

Co vše s vámi zázvorová limonáda dokáže udělat?

Nyní pojďme na to hlavní. Tedy na výpis účinků, které bude zázvorová limonáda na vaše tělo mít. A je jich opravdu mnoho. Když ji připravíte pomocí našeho receptu, tak se zbavíte zánětů, eliminujete různé bolesti, stejně jako otoky. Taky prospějete kardiovaskulárnímu systému, čímž prospějete srdci, ale také můžete eliminovat i výskyt nebezpečných krevních sraženin.

Zázvorový čaj také dokáže snižovat hladinu cholesterolu – samozřejmě toho špatného. Též pomáhá při artritidě, nebo zlepšuje kognitivní schopnosti a také pomáhá při různých neurologických onemocnění. To znamená, že umí také prospívat psychice.

Kladem je i jeho vliv na naše trávení, které nejenom optimalizuje, ale také snižuje možný výskyt různých zánětů. Také posílíte imunitní systém, díky čemuž se tělo samo dokáže vypořádat s celou řadou běžných nemocí a reakcí.

Hodí se i při dietě, nebo cukrovce

Pokud to nebudete přehánět s medem, nebo ho ještě lépe vynecháte zcela, tak si můžete být jisti i tím, že vám zázvorová limonáda také pomůže optimalizovat krevní cukr. Hodí se ale i při dietě, jelikož má minimum kalorií a zázvor samotný dokáže dobře nakopnout váš metabolismus, a tak zrychlit spalování vašich tuků.

Proč má takovou sílu?

Proč má zázvorová limonáda takovou sílu? Jelikož zázvor, ale i kurkuma obsahuje mnoho prospěšných látek, je to třeba mangan, železo, draslík, sodík, ale i vitamín C. Dále nelze zapomínat ani na vlákninu nebo proteiny, což je další důkaz toho, proč se hodí také během diety.