Osvěžení pro horké slunečné dny – skvělé melounové recepty

Ten, kdo se těší na léto, nejspíš tíhne po sluníčku. Ti, kteří však mají raději zimu a v létě se schovávají do každého stínu, který najdou, si mohou alespoň užívat benefitů, které s sebou léto přináší. Jedním z nich je ovoce, které v zimě u nás buď neseženete, nebo nemá žádnou chuť. Jedno takové je meloun! Čtěte dál a vyzkoušejte osvěžující melounové recepty!

Melounová limonáda

Pokud milujete limonády, musíte vyzkoušet i tuhle. Nebudete toho potřebovat moc, stačí červený meloun, med, citrón, meduňka a minerálka – tu je nejlepší mít přes noc v lednici nebo mít alespoň nachystaný led na ochlazení.

A jak na to? Meloun nakrájejte na kostičky a vypeckujte. Protože následně kousky budete mixovat, kostičky to nemusí být vůbec přesné ani úhledné. Do mixéru k melounu přidejte ještě citrónovou šťávu, zhruba dvě lžičky medu a mixujte. Směs poté nalijte do sklenice, asi do její poloviny. Sklenici ještě dolijte minerálkou, podle potřeby přidejte led a nezapomeňte na meduňku!

Ovocný salát

Ovocný salát můžete dělat samozřejmě kdykoliv, ale jen v létě si jej můžete vychutnat s pořádnou dávkou melounu. Salát je vhodnou letní svačinkou a díky melounu, který obsahuje velké množství vody, vám navíc dodá tekutiny. Na salát tedy budete potřebovat vodní nebo žlutý meloun, můžete použít i oba dohromady. Dále jeden ananas a ovoce, které máte nejraději a jsou v létě dostupné – jahody, maliny, borůvky, hroznové víno, pomeranče… Na dochucení přichystejte ještě limetku, smetanu ke šlehání, popř. kokos, mandle nebo rozinky.

Libovolné množství melounu nakrájíme do mísy, popřípadě ještě vypeckujeme. K němu pak postupně přidáváme ostatní ovoce. Když budeme mít vše nakrájené, přidáme do mísy šťávu z limetky, posypeme kokosem a zalijeme smetanou. Smetanu můžete i vyšlehat a následně ozdobit při podávání.

TIP: Pokud si chcete trošku vyhrát, přinášíme originální tip na servírování salátu. Pokud totiž melou rozříznete v jeho půli a půlku poté vydlabete, dostanete jakousi mísu, do které může přijít váš salát! Rozhodně to uvítají děti a ozdobí to i stůl na letní party.

Další a další nápady

S melounem se dá samozřejmě vykouzlit více receptů, je jen na vás, jaký vás nejvíce baví! Kromě dvou zmíněných máme ještě jeden rychlý: recept na melounový koktejl. Je tak jednoduchý! Do mixéru dejte meloun, kostky ledu a rozmixujte je. Poté přilijte perlivou vodu. Pokud je koktejl připravovaný na party, kde budou děti i dospělí, do varianty pro dospělé můžete přidat sekt nebo růžové víno. Sbíhají se vám také sliny?

 Fotografie: Melone with heart Author: Fabian licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com