Zahradní gril pro skvělou letní párty

K létu patří posezení na zahradě, a k takovému posezení patří grilování. Je jedno, jestli jíte maso nebo zeleninu, receptů na grilování je spoustu! K tomu, aby jídlo bylo opravdu dokonalé, je potřeba správný gril.

Grilování je čím dál oblíbenější. Není to žádná věda a s grilováním si každý spojí nějakou událost, ať už pracovní párty, rodinnou oslavu nebo pohodový letní večer na zahradě. K tomu, aby se každá grilovačka povedla, je potřeba správný gril, který není tak jednoduché vybrat. Zatímco některé grily stojí řádově pár stovek korun, jiné se mohou vyšplhat až do desetitisíců.

Efektivní a kvalitní grilování na plynu

Poměrně nové, stále ne příliš typické, je grilování na plynovém grilu. Tento gril je vhodný v případě, že grilujete pro více lidí najednou, nabízí totiž velkou grilovací plochu. Plynové grily nabízejí regulovatelné hořáky, se kterými bude grilování hračka i pro začátečníky.

Elektrický gril i do domácnosti

Mezi další, poměrně oblíbené typy grilů, patří elektrické. Ty se těší oblibě zejména proto, že s nimi není problém grilovat u vás doma, v kuchyni! Někomu může vadit, že při grilování na uhlí maso načuchne, to se při elektrickém grilování nestane. Navíc potřebujete jen zásuvku, trochu vodu a potom spoustu masa a zeleniny, kterou ugrilujete! Nemusíte si lámat hlavu s tím, zda máte dostatek uhlí.

Klasika

grilováníZa ty nejtypičtější grily můžeme považovat ty na dřevěné uhlí, které nabízejí prostor pro oheň, který vaše maso připravuje k jídlu. Výhodou těchto grilů je nízká pořizovací cena a typická vůně kouře. Nevýhodou pak může být to, že je potřeba se o oheň starat, aby vaše maso nespálil na uhlíky, je potřeba myslet na to, abyste měli dostatek uhlí, a mezi nevýhody lze zařadit i fakt, že to není úplně zdravý způsob grilování. To proto, že z odkapávajícího se tuku, který se spaluje, vznikají jedovaté plyny. Pokud však nebudete grilovat denně, nemusíte se ničeho bát.

Obrázky: pixabay.com