Šest způsobů, jak udržet tělo hydratované

Hydratace je velmi důležitá, zvlášť pokud máte fyzicky namáhavou práci nebo cvičíte. Pitná voda je nezbytná, ale existují ještě i další způsoby, jak zůstat hydratováni. Někomu může činit potíže, vypít potřebné množství tekutin (hlavně čisté vody) během dne. Proto si lze pitný režim i zpříjemnit o další nápoje a potraviny, které vám budou chutnat, což umožní přijmout potřebné množství tekutin.

1. Salátová okurka

Bez ohledu na to, jak si okurky připravíte, ať už je nakrájíte na kostky nebo natsrouháte, je tato zelenina plná vody (96%), která udrží tělo hydratované, zejména v létě. Navíc neobsahují cukry, cholesterol ani nasycené tuky a mají vysoký obsah vitamínu K, železa a B6.

2. Meloun

Další takovou zeleninou, která je plná vody, je osvěžující a chutný meloun. Mimo to, že meloun hydratuje tělo, obsahuje také vitamíny a A, B, C, drsalík, hořčík a další zdraví prospěšné látky. Meloun podporuje imunitu, zdraví srdce, kostí, působí zásaditě.

3. Polévka

Dobrým způsobem, jak udržet tělo hydratované, je konzumace polévek. Existují i studené typy polévek, které vám budou chutnat i během léta. Ať už zeleninové nebo ovocné.

4. Smoothie

Smoothie dokáže zahnat chuť na sladké a nezdravé laskominy, zasytit, ale i hydratovat organismus. Míchat můžete ovoce i zeleninu. Získáte tak zdravou, rychlou snídani, svačinku nebo večeři.

5. Domácí čaje a limonády

K oblíbeným nápojům patří i domácí čaje a limonády. Použít lze opět různé ovoce a bylinky. Čaj se pije studený, ale i vlažný nebo horký. Naproti tomu limonády se pijí vychlazené a podávat se mohu rovněž s ovocem a bylinkami. Můžete si připravit sluneční čaj, který se navaří, ale připravuje ve sklenici s vodou za pomocí sluníčka. Proces trvá minimálně 2 až 4 hodiny. Na sluneční čaj se dá použít jakýkoliv čaj (ovocný, zelený, černý), ovoce a bylinky.

6. Kokosová voda

Kokosová voda je vynikajícím zdrojem hydratace. Obsahuje spousty vitamínů a minerálů. Snižuje cholesterol, prospívá zdraví srdce a nacházejí se v ní i elektrolyty, které tělo rehydratují lépe než obyčejná voda. Kokosová voda je dobrá volba i tehdy, provozujete-li lehká cvičení.

Obrázky: pixabay.com