10 částí vašeho těla, kde se může neblaze podepsat stres

Mnoho lidí po celém světě používá léky, když je začne něco bolest. To se děje především proto, že nenalezli skutečnou příčinu – kořen problému. Proto se mohou bolesti opakovat. Jednou z nejčastějších věcí, která způsobuje bolesti a různá onemocnění je stres. Lidé, kteří jsou neustále pod stresem a zažívají návaly úzkosti, pociťují díky svalovým křečím bolest a únavu mnohem častěji, než lidé, kteří se tolik nestresují.

Určitě už jste zaslechli o bolestech hlavy způsobené stresem, kožních onemocněních, zapříčiněné stresem a takto by se dalo pokračovat. Dnes se zaměříme na 10 částí těla, kde se může neblaze podepsat dlouhodobý stres. V podstatě je jich více, ale to by vydalo na knihu, ne článek. Každá část těla souvisí s něčím…

10 částí těla, která k vám promlouvají

  1. Hlava – bolest hlavy je často způsobená tím, že člověk neumí vypínat, odpočívat a házet některé věci „za hlavu“.
  2. Krk – bolesti v krku, pálení nebo kašel mohou značit nevyřčená slova, která nemůžete nebo nechcete říci.
  3. Žaludek – pokud se kvůli něčemu trápíte a leží vám to nějakou dobu „v žaludku“ může se to podepsat právě na bolesti v této oblasti.
  4. Horní záda – nabrali jste si toho na svá bedra až příliš nebo se snažíte rozhodnout, která volba bude tou nejlepší? Občas se stává, že naloží-li si toho v životě člověk na sebe mnoho, odskáčou to horní záda. Horní záda bolí i tehdy, má-li člověk dojem, že mu chybí emoční podpora.
  5. Dolní záda – bolest v dolní části se objevuje především při posedlosti penězi a obavami z jejich ztráty. Přestože jsou peníze v životě důležité, štěstí a zdraví si za ně nekoupíte. Možná by to chtělo nelpět tolik na majetcích a nečinit si zbytečně stres.
  6. Bolavé klouby – nebojte se změn. Otevřete se novým zážitkům i novému způsobu myšlení. Bolavé klouby naznačují, že nejste dost flexibilní.
  7. Bolavé ruce – jestliže často cítíte bolest rukou, je to signál pocitu osamělosti. Musíte opustit zónu osamělosti a setkávat se s lidmi, přáteli, rodinou.
  8. Bolavé kotníky – nedokážete si užívat život a nedovolíte si být šťastní. Bolest v kotnících může signalizovat i pocit, že si něco nezasloužíte.
  9. Bolest v kolenou – traduje se, že bolest v koulenou souvisí s jasným znamením nafouklého ega. Rozhlédněte se – svět se netočí jen kolem vás. Jsou tady i ostatní.
  10. Bolest celých nohou – pocit těžkých nohou může trápit ty, jež mají pocit, že celý svět stojí proti nim. Vše co se děje je špatně, selháváme a nedaří se nám. Chcete-li tuto bolest zahnat, vnímejte každý den i to krásné, co život nabízí.

Obrázek: paulstallard.co.uk, pmrnordic.se