Nejdražší jídla světa – meloun Yubari, speciální zmrzlina s diamantovým překvapením, čokoládový pudink se zlatem, houba a albínský kaviár

V minulosti směli jíst některá jídla pouze králové a vybraní lidé. Pokud by jídlo bohatých ochutnal „chuďas“ mohl by být o hlavičku kratší. Zkrátka některé dobroty nebyly určeny pro obyčejnou pusu.

Dnes si můžete dopřát, cokoliv budete chtít. Budete-li na to však mít dost peněz. Existují totiž jídla, která vám mohou přivodit nevolnost. Nikoliv proto, že by jejich chuť byla hrozná, ale zle se vám udělá z jejich ceny. Tudíž i dnes existují jídla, která si dopřejí pouze nejbohatší z bohatých. Která to jsou? To vám prozradíme v dnešním článku.

Meloun Yubari

Tento meloun patří k jedněm z nejdražších jídel proto, že jde o vzácnost. Každý rok se jich prodá jen něco kolem sto kusů. Jeden meloun vás tak může vyjít kolem 550-600 tisíc korun.

Frrrozen haute chocolate

Název je skutečně Frrrozen. Jedná se o speciální zmrzlinu, která je určená především milovníkům zlata. Vyrobená je z 22 druhů kakaa a ozdobená je jedlým zlatem. Podává se v misce, kde rovněž nechybí jedlé zlato, jí se jak jinak zlatou lžičkou posázenou diamanty. Po snězení toho dezertu najdete na dně ještě i překvapení v podobě zlatého náramku s diamantem. Za tuto sladkou dobrotu se účtuje 607 150 Kč.

Fabergé chocolate puding

Tento pudink je vyroben z různých druhů belgických čokolád, zdobený ovocem a kapkou Whisky. Jeho cena činí 837 867 Kč. Zapomenout samozřejmě nesmíme zmínit opět originální ozdobu z jedlého zlata a nejedlého diamantu umístěného na vršku dezertu. Pudink se podává ve „vejci“, které je jedlé. Mimo diamantu jej můžete sníst bezezbytku.

Italský bílý Alba Truffle

Jedná se o vůbec nejdražší houbu, kterou jen tak nenajdete. Sbírá se s pomocí speciálně vycvičených psů, kteří ji dokáží vycítit. Přes veškerou snahu nebyl zatím nikdo schopen tuto vzácnou houbu vypěstovat. Jedinou možností je tedy přirozený výskyt v přírodě. Kilo této houby vyjde na 2 914 320 Kč.

Albínský kaviár

Když se vysloví „jídlo pro bohaté“ většině lidí se jak jinak vybaví ihned kaviár. Lépe řečeno jikry ze tří druhů jesetera. Není-li totiž kaviár z jesetera, jde o falešný kaviár. Ten nejdražší kaviár pochází z albínských jedinců jesetera, kteří jsou nesmírně vzácní. Jejich jikry se suší a melou na prášek, který se dále míchá s jedlým zlatem, jelikož bez toho by to zkrátka nebylo ono. A kolik stojí kilo takového kaviáru? Raději si sedněte. Je to 7 285 800 Kč.

Obrázek: pixabay.com