Proč konzumovat avokádo každý den

Obrázek: pixabay.com

Podle mnoha studií může konzumace avokáda zlepšit naše celkové zdraví mnoha různými způsoby, a proto nabízíme seznam zdravotních výhod, které může konzumace avokády poskytovat.

1. Působivý nutriční profil

Jeden kousek avokáda obsahuje více než 20 minerálů a vitamínů, proto můžete uspokojit doporučenou denní dávku mnoha živin, – 21% vitaminu E, 33% vitaminu C, 53% vitaminu K, 26% vitaminu K, 41% folátu, 28% kyseliny pantotenové a draselné a 19% mědi.

2. Hladina cholesterolu

Avokádo může snadno zvýšit hladinu HDL cholesterolu a snížit hladinu LDL cholesterolu a triglyceridy.

3. Zdravé tuky

Vzhledem k tomu, že avokádo může snížit hladinu špatného cholesterolu, může snížit riziko srdečních infarktů a cévní mozkové příhody, a to proto, že obsahuje mononenasycené tuky.

4. Ztráta váhy

Konzumace avokáda může zabránit chuti k jídlu, protože vytváří pocit sytosti, a proto může být velmi prospěšný v procesu ztráty hmotnosti.

5. Afrodiziakální účinky

Jednou z nejdůležitějších rolí při syntéze testosteronu jsou nasycené tuky a avokádo jich obsahuje velké množství. Proto může působit jako přírodní afrodiziakum.

6. Krevní tlak

Avokádo je schopné regulovat náš krevní tlak, protože je bohatým zdrojem draslíku.

7. Zdraví očí

Avokádo je také bohatým zdrojem luteinu a zeaxantinu, které mohou zlepšit náš zrak, zdraví očí a mohou pozitivně ovlivnit makulární degeneraci.

8. Zabraňuje vzniku cukrovky

Pravidelná každodenní konzumace poloviny avokáda snadno upraví hladinu glukózy v krvi a hladinu inzulínu, stejně jako sníží riziko vzniku cukrovky.

9. Těhotenství

Avokádo je bohatým zdrojem vitamínu C, vitamínu B6, draslíku a folátu a to vše je velmi přínosné pro vývoj mozku a tkáně dítěte, a to i pro plod v počátečních stádiích těhotenství.

10. Vláknina

Avokádo je bohatým zdrojem vlákniny, z čehož 75% je nerozpustné a 25% je rozpustné.
Vláknina je schopna snížit riziko vzniku mnoha nemocí, pomáhá při hubnutí a snižuje krevní hladinu cukru.