Problémy s přílišnou chutí na sladké pomůže vyřešit kurkuma

Toužíte po krásné štíhlé postavě, ale v cestě vám stojí vaše neodolatelná chuť na sladké? I my tu neodolatelnou chuť na dobrůtky známe, bojuje s tím snad skoro každý. Jenže jak se proti tomu postavit? Není to snadné, ale existuje možnost jak si cestu ke krásné postavě a spokojenosti přeci jen trochu usnadnit. Kurkuma neboli indický šafrán je mocným bojovníkem proti chuti na sladké.

Vsaďte na kurkumu

Největším problémem při zbavování chuti na sladké je právě to, že čím více jíme sladké, tím víc na něj máme chuť. Protože z konzumace sladkého se stává zvyk. Naštěstí existují bylinky a koření, které omezují chuť na sladké, a mezi nimi kurkuma jednoznačně vyniká. Chuť na sladké je velmi často způsobena nedostatečným množstvím serotoninu, hormonu, který se stará o naši spokojenost a dobrou náladu. Pokud jej máme málo, tělo si má tendenci kompenzovat jeho nedostatek právě nadbytečnou konzumací sladkého. Chcete-li tento stav změnit, zkuste dát šanci kurkumě. Ta je totiž nejen chutným kořením, ale i mocným lékem. Kromě chuti na sladké dokáže i další zázraky:

  • Zabraňuje rakovině.
  • Podporuje hubnutí.
  • Zlepšuje funkci jater.
  • Posiluje imunitu.

V jaké formě kurkumu ideálně konzumovat, aby měla vůbec ty nejlepší účinky? Můžete ji přidávat prakticky do jakéhokoli pokrmu, který máte rádi a často jej jíte. Skvěle se ale hodí zejména do indických nebo asijských pokrmů. Anebo si můžete z kurkumy připravit speciální omáčku, která má vůbec nejlepší účinky právě v eliminaci chuti na sladké. Jak na to?

  • V misce smíchejte kurkumu, olivový olej a špetku pepře.
  • Vyšlehejte, aby se jednotlivé ingredience dobře propojily.
  • Podávejte s oblíbeným masem či bramborami.

Díky tomuto postupu se budete schopni postupně zbavit přehnané chuti na sladké. A postupně se dopracujete k hezké a pevné postavě a také samozřejmě zlepšíte své zdraví.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]