Pro lepší zrak pomáhají nejen brýle, ale také mrkev, citron a med

Babičky vždycky říkaly, že mrkev je dobrá na zrak. A měly pravdu. Vysoký obsah beta-karotenu ozdravuje oční čípky, které zachycují světlo a přenáší jej do mozku. Ve spojitosti s antibakteriálním a léčivým medem pak působí v lidském organismu doslova zázraky. A to nejenom na zlepšení zraku.

Mrkev je jednou z nejzdravějších druhů zeleniny vůbec. Vědecké výzkumy prokázaly, že látky obsažené v jejím kořeni posilují imunitní systém, ozdravují pokožku, detoxikuje organismus a zlepšuje kardiovaskulární systém. Dokonce se traduje, že kdo chce zůstat věčně mladý, měl by jíst 2 mrkve denně.

Citrony jsou skvělým antioxidantem, zdrojem draslíku a kyseliny listové. Dezinfikuje organismus, reguluje zažívání a pomáhá absorpci živin v organismu. Med zase ničí nepřátelské mikroorganismy a dodává energii. Co se stane, když to všechno dáme dohromady?

Brání proti šedému zákalu i šerosleposti

Receptů je mnoho. Nejsnazší je připravit si denně sklenici mrkvové šťávy se dvěma lžičkami medu nebo jíst každý den jednu strouhanou mrkev s medem.

Můžete si připravit i alchymistický lektvar z medu, citronu a mrkve, který už je dílem sofistikovanějším, koncentrovanějším a účinnějším. Je to opravdový přírodní lék, který připravíme macerací mrkve a citronu v medu.

Medový macerát na podporu zdraví

Půl kila očištěné mrkve nastrouháme na jemném struhadle a stejné množství citronu nasekáme na co nejmenší kousky i s kůrou. Citrony by měly být v bio kvalitě, aby kůra neobsahovala chemikálie z postřiků. Pokud takové nemáme, raději je oloupeme.

Mrkev s citronem smícháme a přesypeme do velké uzavíratelné zavařovací sklenice a dobře je zalijeme medem a promícháme tak, aby jím byla mrkev s citronem důkladně obalena. Takto připravený materiál dobře uzavřeme a uložíme do temna a chladu, kde se budou 10 dní macerovat.

Po odležení užíváme 1 polévkovou lžíci třikrát denně půl hodiny před jídlem.

Je to účinná terapie při léčbě různých zrakových obtíží i jako detoxikační kúra pro ozdravení organismu.

Fotografie: PixabayŘekněte ostatním, co si myslíte