Banány mohou pomoci s řešením řady zdravotních problémů

Banány jsou ovocem, které je nejenom chutné, ale je už i bez problémů dostupné. A také jde o ovoce, která umí prospívat našemu tělu. V mnoha případech může jejich konzumace prospět našemu tělu lépe, než konzumace klasických prášků. V čem mohou být banány unikátní a kdy nám pomohou?

Krevní tlak

Pokud trpíte vysokým krevním tlakem, začněte jíst banány, které jsou dobrým zdrojem draslíku. Je doporučeno dát si banán každý den, nejlépe hned ráno na lačno. Po několika týdnech se krevní tlak prokazatelně sníží. A to bez nutnosti konzumovat léky na tlak, které jsou často plné nebezpečné chemie.

Deprese

Banány mohou pomoci dokonce řešit i psychické problémy. Tady je dobrým pomocníkem látka, která se označuje jako tryptofan. Jde o druh proteinu, který dokáže stimulovat tvorbu takzvaného serotoninu, který je označován jako hormon štěstí.

Stres

Ve stresu je dnes stále více lidí. Je to dáno hlavně celkovým hektickým stylem života, který vedeme. Více než jakékoliv prášky ale mohou pomoci klasické banány. Stačí je pravidelně jíst. Opět nám v tomto případě pomáhá draslík, který umí zajistit lepší klid našeho těla. Banán každý den se pozitivně podepíše na tom, jak zvládneme současnou dobu.

Zácpa

Banán se hodí jako dobrý pomocník při trávicích obtížích, kterými je zácpa. Pokud ho při zácpě budete jíst, tak velmi brzy napomůže uvolnění vašim střevům. Tím ale jeho pozitivní vlastnosti nekončí. Kromě toho, že umí dobře stimulovat činnost střev, ho dokáže také čistit od různých toxinů a jiných škodlivin. Tím zácpě také předchází.

Menstruace

Poslední pátý prospěch ocení ženy. Pokud mají problémy spojené s menstruací, jako jsou bolesti, křeče, nebo nadměrná krvácivost, tak by měly jíst banány pravidelně. Když to udělají, tak průběh jejich menstruace bude o poznání příjemnější. Ideální je samozřejmě se zvýšenou konzumací syrových banánů začít s předstihem.

Fotografie: Pixabay