Konzumace borůvek se vyplácí. Tyto malinké plody jsou zázrakem pro zdraví

Jsou malinké, v lese se občas těžko hledají, ale vyplatí se dopřát si je jako součást vaší pestré stravy. O čem je řeč? Máme na mysli borůvky. Obecně se ví, že borůvky jsou „dobré na oči“, umí zastavit průjem a působí preventivně proti určitým nemocem.

Pomáhají při hubnutí a také zvyšují imunitu. K tomu všemu jim nechybí ani antioxidanty, které bojují proti volným radikálům v těle. Právě volné radikály mají na svědomí řadu nemocí, a proto se vyplatí je z těla pravidelně odstraňovat. Na borůvky se přitom spoléhá nejen v lidovém léčitelství, ale i farmaceutickém průmyslu. Spoléhejte na ně i vy!

Chrání oči a léčí záněty

Co vlastně o těchto malých, tmavě fialových plodech víme? Dají se jíst syrové, zavařují se a chutnají dětem i dospělým. Kromě výborné osvěžující chuti vás potěší i obsah výživných látek, vitamínů a minerálů. Borůvky zlepšují noční vidění, chrání před stařeckou demencí, léčí šeroslepost a jsou výbornou prevencí proti nejrůznějším infekcím.

Napomáhají odvodňování organismu a jsou užitečné při léčbě zánětů močových cest, odpuzují střevní parazity a ženám poskytují úlevu při menstruačních bolestech. Zní to jako malý zázrak? Ano je to tak. Budete-li borůvky jíst pravidelně, můžete čerpat z jejich obrovských výhod pro zdraví.

Pro mládí a vitalitu

Trápí vás, že vás lékař neustále upozorňuje na zvýšenou hladinu tuků a cholesterolu v krvi? Pojídejte borůvky. Zvláště pro ženy může být lákavým benefitem, že dokážou zachovat mládí a snižovat pravděpodobnost stárnutí pleti.

Konzumace velkého množství borůvek a také regeneruje zničené nervové buňky, a navíc podporuje vznik nových. Podporuje dobrou paměť, zpomaluje procesy stárnutí a také zaručí krásnou pokožku – to vše díky vitaminům A a C. Borůvky se vyplatí konzumovat denně, ideálně ke snídani v konzumaci s cereáliemi a zdrojem bílkovin.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]