Přírodními prostředky, proti padání vlasů

Vyvážená a pestrá strava je zaklínadlo, které patrně slýcháte ze všech stran. Jednou jsou to chia semínka, podruhé kurkuma, potřetí quinoa. Pravdou je, že to může být otravné, nicméně funkční. A o to přeci jde.

To, co vám příroda vzala, už nemůžete vrátit zpět. Tedy vypadané vlasy si lepit zpátky na hlavu asi nebudete. Padání vlasů (jejich oběma) je přirozený proces, ovšem nesmí padat přespříliš. Někdy je hustá kštice dána geneticky. Pokud vaši předci byli a jsou plešatí, patrně k tomu máte sklony. To však neznamená, že s tím nemůžete nic udělat. Ve většině případů lidé nechávají tento problém zajít dost daleko a řešení hledají příliš pozdě. Přitom je to mnohdy pouze o tom, že tělo hovoří svým vlastním jazykem a dává nám najevo (určitými problémy), že mu něco chybí. Pokud i vaše vlasy houfně opouštějí vaši hlavu, zkuste se zaměřit na stravu. Může to být nedostatek nějakého vitamínu.

Zaměřte se na bílkoviny

Bílkoviny jsou klíčovým stavebním kamenem pro krásu. Ať už se to týká pokožky, nehtů nebo vlasů. Máte-li jich nedostatek, tělo začne reagovat různým způsobem. Přibírání na váze, problémy s pletí, ale i padání vlasů. Zaměřte se na potraviny obsahující proteiny – quinoa, luštěniny, maso, ořechy, vejce, kefír a jiné mléčné výrobky.

Vitamíny skupiny B

Vitamíny skupiny B mají pestrou škálu účinků v lidském organismu. Především pak vitamín B3, který zvyšuje průtok krve do pokožky hlavy. Zkuste začít užívat B-komplex, kde jsou veškeré vitamíny skupiny B a pracují společně ruku v ruce. Nedostatek tohoto vitamínu poznáte i tak, že se vám často tvoří afty a koutky.

Vitamín A

Vitamín A je klíčový pro zdravé vlasy. K potravinám bohatým na tento vitamín patří například mrkev, vajíčka, listová zelenina.

Vitamín E

Tento vitamín rovněž podporuje prokrvování. Kupte si kapsle s tímto vitamínem, rozevřete ji a vetřete do vlasové pokožky. Zabráníte tak vypadávání vlasů a plešatění. Lze používat i jako prevenci.

Pitný režim

Mít dostatečně hydratované tělo je pro krásu zásadní. Pokud tomu tak není, dojde k předčasné tvorbě vrásek, lámavosti nehtů či padání vlasů. Vlas je samo o sobě složen z velké části z vody.

Obrázek: pixabay.com