Fresh džusy – chutnají i škodí!

obrázek:pixabay.com

Fresh džusy dodávají tělu spoustu prospěšných látek. Mnoho lidí si je s chutí dopřává po celý rok a bezhlavě odšťavňují zeleninu s ovocem dohromady v domnění, že přece nic nemůže být zdravějšího. Jestliže i vy odšťavňujete co hrdlo ráčí a zaplavujete tak vaše těla dávkou vitamínů i minerálů, nenechte si ujít dnešní článek.

I na první pohled zdravé fresh džusy totiž mají svou stinnou stránku a my ji dnes společně odhalíme. Na jednu stranu je pravda, že tělu dodají to, co nutně potřebuje – vitamíny, minerály i vlákninu. K dobru jim lze přičíst i skutečnost, že jsou mnohem zdravější nežli chemicky upravované nápoje plné konzervantů a umělých sladidel.

Fresh džusy z těla odplaví škodliviny a vzhledem k tomu, že obsahují přírodní cukry, nepoškodí vaší zubní sklovinu – ovšem všechno má svá „ale“.

Fresh džusy nenahradí pitný režim

Fresh džusy rozhodně nelze započítávat do pitného režimu, ačkoli si to spousta z vás myslí. Fresh džusy bývají hodně husté a váš organismus je bude muset během procesu trávení naředit. To znamená, že byste je měli doplnit čistou vodou. Samozřejmě ne hned, protože tím byste si zkazili pocit a chuť. Pamatujte na to že ačkoli vy jste se napili, vaše tělo spíše jedlo a tekutiny mu budou scházet.

Přiměřené množství

Nic se nemá přehánět a to platí i v tomto případě. Možní si říkáte, že se jedná o šťávu z ovoce a zeleniny a že na tom nemůže být nic špatného, ovšem pravdou je, že pokud se jich přepijete, odrazí se to na vašem zažívání. Pokud jste citliví na překyselení žaludku, pijte fresh džusy jen v omezeném množství. Abyste se jich nemuseli vzdávat úplně, řeďte je vodou a pijte je na etapy během celého dne.

Fotografie publikována se svolením Tiverylucky FreeDigitalPhotos.net