Fresh džusy – chutnají i škodí!

obrázek:pixabay.com

Fresh džusy dodávají tělu spoustu prospěšných látek. Mnoho lidí si je s chutí dopřává po celý rok a bezhlavě odšťavňují zeleninu s ovocem dohromady v domnění, že přece nic nemůže být zdravějšího. Jestliže i vy odšťavňujete co hrdlo ráčí a zaplavujete tak vaše těla dávkou vitamínů i minerálů, nenechte si ujít dnešní článek.

I na první pohled zdravé fresh džusy totiž mají svou stinnou stránku a my ji dnes společně odhalíme. Na jednu stranu je pravda, že tělu dodají to, co nutně potřebuje – vitamíny, minerály i vlákninu. K dobru jim lze přičíst i skutečnost, že jsou mnohem zdravější nežli chemicky upravované nápoje plné konzervantů a umělých sladidel.

Fresh džusy z těla odplaví škodliviny a vzhledem k tomu, že obsahují přírodní cukry, nepoškodí vaší zubní sklovinu – ovšem všechno má svá „ale“.

Fresh džusy nenahradí pitný režim

Fresh džusy rozhodně nelze započítávat do pitného režimu, ačkoli si to spousta z vás myslí. Fresh džusy bývají hodně husté a váš organismus je bude muset během procesu trávení naředit. To znamená, že byste je měli doplnit čistou vodou. Samozřejmě ne hned, protože tím byste si zkazili pocit a chuť. Pamatujte na to že ačkoli vy jste se napili, vaše tělo spíše jedlo a tekutiny mu budou scházet.

Přiměřené množství

Nic se nemá přehánět a to platí i v tomto případě. Možní si říkáte, že se jedná o šťávu z ovoce a zeleniny a že na tom nemůže být nic špatného, ovšem pravdou je, že pokud se jich přepijete, odrazí se to na vašem zažívání. Pokud jste citliví na překyselení žaludku, pijte fresh džusy jen v omezeném množství. Abyste se jich nemuseli vzdávat úplně, řeďte je vodou a pijte je na etapy během celého dne.

Fotografie publikována se svolením Tiverylucky FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]