4 potraviny, které se vyplatí konzumovat

Zajímáte se o zdravý životní styl, kde patří vyhýbání se stresu, spánek, pitný režim, pravidelný pohyb a samozřejmě zdravá strava? Pak nezbývá než pogratulovat, protože není moc těch, jež umí sladit všechny důležité aspekty.

Jíst zdravě přitom nemusí být zase tak složité. Není zapotřebí shánět exotické potraviny z opačného konce světa. Nákup online to již dnes totiž umožňuje a domů si můžete nechat poslat ovoce a zeleninu z různých končin světa. Mnoho lidí to tak dělá a myslí si, že svému tělu dopřejí takto to nejlepší a budou o to více zdraví. Což o to, zdraví to určitě prospěje, ale také u nás nakoupíte potraviny, které umí doslova zázraky a nemusí to stát hodně. Které to jsou?

Citrony

Kdo by neznal citróny? Doporučovány jsou nejen v období nachlazení a chřipek. Nejznámější složkou citronu je vitamín C. V létě ve studené vodě osvěží, v zimě zase v horkém čaji zahřeje a posílí imunitu.

Brokolice

Opět vitamín C, dále pak vláknina a kyselina listová, to jsou hlavní přednosti brokolice. Jedna středně velká brokolice obsahuje více než 100 % denního příjmu vitamínu K a téměř 200 % doporučené denní dávky vitamínu C. Mimo jiné ochraňuje lidský organismus proti volným radikálům a rakovinotvorným látkám.

Hořká čokoláda

Je hříšně dobrá a člověk by neřekl, jak moc zdravá. Mnoho lidí bez ní ani ránu. Nicméně s konzumací se to nemá přehánět. Malé množství kvalitní hořké čokolády prospívá srdíčku, zlepšuje náladu a prodlužuje život. Ovšem řeč je o čokoládě, která obsahuje více než 75 % kakaa. Čím více – tím lépe. 2 kostičky denně stačí a pomohou snížit tlak, je to výtečná prevence srdečního onemocnění.

Brambory

Brambory tvoří základ našeho středoevropského jídelníčku. Občas se jim přezdívá „potrava chudých“. To však neznamená, že by ony samy byly chudé – spíš naopak. Brambory jsou levnou, dostupnou, ale zároveň nutričně bohatou potravinou. Obsahují důležité minerály, pomáhají snížit krevní tlak, posilují cévní systém.

Obrázek: pixabay.com