Přírodní antibiotika lze najít i ve vaší kuchyni. Často jde o běžné potraviny

Když s naším tělem není něco v pořádku, máme dvě možnosti, jak na to reagovat. Buď si vezmeme prášek, nebo použijeme přírodní antibiotika. Společně se podíváme na skupinu druhou. Řada lidí si myslí, že přírodním antibiotikem musí být nutně jenom různé byliny. To není až tak pravda, jelikož do této kategorie lze řadit i celkem běžné potraviny.

Cibule

Ano, i cibule se řadí mezi účinná přírodní antibiotika. Jejím pozitivem je hlavně to, že pomáhá zvýšit imunitu lidského těla. Také pomáhá při nachlazení, stejně jako pomáhá při bolestech v krku. S limetkovou šťávou dokonce eliminuje bakterie E. coli.

Zelí

Známá potravina, která je populární hlavně pro vysoký obsah vitamínu C. To už samo o sobě naznačuje, že jde o velmi dobrého pomocníka pro naše zdraví. Pokud navíc začnete konzumovat to kvašené, tak vás zaujme to, že má unikátní antimikrobiální vlastnosti.

Astragalus

Astragalus neboli kozinec. I ten můžeme označit pojmem přírodní antibiotikum. Důvodem je především to, že dokáže primárně posilovat imunitu. Také pomáhá při nachlazení a dokonce eliminuje psychické problémy a stres.

Med

Pro mnohé alternativa cukru, která je navíc velmi zdravá. Proto se mezi přírodní antibiotika také řadí. Hlavně proto, že umí dobře likvidovat jakékoliv škodlivé bakterie. To je právě ten důvod, proč si nejenom při nemoci dopřát populární čaj s medem.

Skořice

Sladká jídla nebo dezerty se bez ní obvykle neobejdou. A nyní zjistíte, že se bez ní patrně neobejde ani vaše tělo. Dokáže likvidovat různé druhy bakterií, stejně jako působí jako antioxidant. Také nelze zapomínat na to, že má i pozitivní vliv na náš metabolismus.

Šalvěj lékařská

I byliny jsou přírodní antibiotika. Šalvěj lékařská je už vzhledem ke svému názvu ideálním zástupcem. Její použití je téměř univerzální, jelikož se hodí jak k léčbě horních cest dýchacích, tak se hodí třeba také k léčbě žaludečních problémů. Doporučována je při běžném nachlazení, ale i při chřipce.

Tymián

Další bylina, která skvěle ochutí a také dokonale provoní vaše jídlo. Kromě toho, že vám bude více chutnat, také prospěje vašemu zdraví. Tymián totiž obsahuje přírodní antibiotikum s názvem karvakrol.

Rozmarýn

I ten je skvělou volbou, se kterou chybu rozhodně neuděláte. Má dvě oblasti použití. Tou první je psychika a jakékoli nervové problémy. Oblastí druhou jsou potíže s vaším žaludkem, na které také přijde vhod.

Koriandr

Zajímavé přírodní antibiotikum, které přijde vhod především ve chvíli, kdy vás trápí nevolnost. Také se hodí při výskytu bolestí, a je jedno, jaký mají původ. Též nelze opomenout jeho použití pro zlepšení trávení.

Hořčice

Něco tak obyčejného, jako je hořčičné semínko, je také dobrým pomocníkem při potřebě zlepšení vašeho zdraví. Nejlepší využití je v podobě hořčičného oleje.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]