Pokud vyřadíte ze svého jídelníčku tyto potraviny, výrazně zpomalíte stárnutí pleti

Fotografie: Freepik

Zdravá strava zachová krásu pokožky a zpomalí proces stárnutí pleti. Stačí omezit konzumaci určitých potravin a okamžitě se objeví výrazné zlepšení stavu vaší pokožky. Vyhněte se těmto pokrmům, které vám berou mládí, krásu a zdraví.

Sůl

Sůl je podvodník našich chuťových buněk. Nutí nás totiž jíst stále více a více slaného. Sůl však způsobuje dehydrataci pokožky a předčasné stárnutí. Vyhýbejte se tedy pokrmům s vysokým obsahem soli. Namísto toho používejte bylinky, celer, česnek, koriandr, oregano, kmín nebo citronovou šťávu. S chutí pokrmů můžete experimentovat – a to vše zdravě a bez rizika

Cukr

Cukr neprospívá kostem, kůži, ani vlasům. Jakmile je v těle, doslova vytáhne vápník z kostí a zbaví vaše tělo užitečných mikroelementů. Nahraďte cukr přírodními sladidly a sušeným ovocem, přestaňte jíst všechny průmyslově vyráběné sladkosti.

Alkohol

Dehydratuje pokožku a celé tělo a nechává ji ve velmi špatném stavu. Připravuje vás také o neocenitelný vitamin C. Pokud to jen trochu jde, zcela se vyhýbejte konzumaci jakýchkoliv alkoholických nápojů. Prospějete tím nejen své pleti. Pamatujte, že pravidelné užívání alkoholu je zárukou problémů s různými orgány a soustavami těla.

Fotografie: Freepik

Kvasnicový chléb

Vyvolává různé plísňové infekce, narušuje trávicí procesy a je příčinou nadváhy. Namísto kupovaného chleba si raději pečte vlastní pečivo a zkuste se zaměřit na žitné produkty.

Káva

Dehydratuje tělo a narušuje funkci ledvin. Způsobuje ranní otoky očí a zabraňuje regeneraci pleti. Jednou ze skvělých možností je nahradit kávu čekankou. Pokud pijete kávu pro povzbuzující účinek, je tu také zelený čaj, který má podobné účinky.

Černý čaj

Dehydratuje stejně jako káva. Silný černý čaj je škodlivý a způsobuje narušení trávicího systému. Pijte raději bylinné čaje, nebo si vařte infuzi sušeného ovoce. Pijte vodu s citronovou šťávou a mátou.

Trans tuky

Tyto tuky jsou všude: v másle, v margarínu, majonéze, sušenkách, dortech. Tento typ tuku ale není ideálně tělem zpracován a může způsobovat metabolické poruchy a přispívat k přibývání na váze.

Fotografie: Freepik

Červené maso

Veškeré maso by se mělo jíst s mírou, protože je to těžko stravitelný produkt. Maso zakoupené v supermarketu navíc může obsahovat hormony a různé chemické látky. Jezte maso s mírou a kupujte pouze osvědčené produkty.

Ocet

Tato tekutina je škodlivá pro ledviny a také způsobuje poruchy v různých vnitřních orgánech. Vše, co ocet obsahuje ve vyšším množství, je tedy každopádně nezdravé jídlo. Pokud už jej chcete použít, dejte přednost jablečnému octu.

Brambory

Obsahují škrob, který se velmi těžko tráví. I v rámci péče o pleť a její mladost se vyplatí omezit konzumaci této přílohy a dát raději přednost celozrnné rýži, kuskusu, quinoe a podobným lehčím přílohám.

Fast food

Nikde jinde není tolik soli, cukru a škodlivých přísad. Rychlé občerstvení nejen způsobuje stárnutí pokožky, ale také narušuje hormonální rovnováhu.

Zdroj: WebMD