Na projevy alergie skvěle zabírá kopřivový sirup. Jeho příprava je snadná

Jarní a letní období s sebou přináší řadu radostí, ale i komplikací. Zejména pro ty, které trápí alergie, je tento čas bojem proti rýmě, slzení očí, otokům a nepříjemnému svědění. Kvetoucí rostliny totiž dokáží s naším zdravím pěkně zamávat a pořádně nám zkomplikovat život. Pokud navíc nechcete brát zbytečné léky a snažíte se své potíže řešit přirozenou cestou, pak těch možností mnoho nezbývá.

Co vám ale pomůže zaručeně, je kopřivový sirup. Tento malý zázrak vás dokáže zbavit nepříjemných symptomů alergií a podpořit vaši přirozenou obranyschopnost.

Využijte sílu kopřiv

Mladé výhonky kopřiv, které můžete sbírat v květnu a červnu jsou doslova nabité vitaminy a minerály. Neváhejte tedy a vyrazte na sběr už nyní, abyste získali tu největší léčivou sílu. Kopřiva obsahuje vitaminy C, K, B2, karoten a kyselinu pantotenovou, ale také mnoho minerálů (draslík, železo a oxid křemičitý). Díky tomu vám pomůže nejen při příznacích alergií, ale také při únavě, vysokém krevném tlaku nebo při potížích se srdcem a krevním oběhem.

Sirup proti alergiím

Jak si kopřivový sirup proti alergii připravit? Budete potřebovat tyto ingredience:

  • 2 hrnky sušené kopřivy
  • 2 hrnky vody
  • 3 hrnky medu
  • ½ hrnku melasy

Jak na to?

Postup je snadný – kopřivu svařte ve vodě po dobu asi 15 minut a poté ihned odstavte z plamene. Nechte bokem stát asi 20 minut, aby se kopřiva řádně vyluhovala. Sceďte a vzniklou tekutinu opět zahřejte. K ní poté přidejte med a melasu a vařte tak dlouho, až se med zcela rozpustí a vznikne hustý sirup. Poté vzniklý sirup přelijte do připravených uzavíratelných nádobek a skladujte na tmavém a chladném místě.

Dávkujte sirup po lžičkách, maximálně čtyřikrát denně během období, kdy trpíte na alergie. Uleví se vám od příznaků a budete se celkově cítit lépe. Sirup není vhodné podávat dětem pod 2 roky věku. U dětí do 12 let pak konzumaci omezte na 2 lžičky denně.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]