Pravidla jídelníčku, který pomůže docílit vysněné postavy a zároveň hlídá tolik důležitý pitný režim

Fotografie: Freepik

Všichni toužíme po krásné, dokonalé postavě. K tomu je ale zapotřebí především správný jídelníček. Najít tu správnou dietu chce vytrvalost a zkoušení. Měly by v ní být zastoupené všechny důležité makronutrienty.

Vyzkoušet můžete jídelníček, který kombinuje pitný režim i zdravou stravu. Díky ní nebudete zapomínat na pitný režim a vytvoříte si rutinu, která vám pomůže shodit přebytečná kila. Ráno, hned po probuzení, vypijte dvě sklenice teplé vody.

Pokud máte žaludeční obtíže, přidejte šťávu z půlky citronu. Pak počkejte dvacet minut, než se nasnídáte. Snídani je ideální konzumovat mezi osmou a devátou hodinou ranní.

Fotografie: Freepik

Ovesné vločky k snídani

Vezměte čtyři lžíce ovesných vloček s ořechy a zalijte směs horkou vodou. Zakryjte asi na deset minut, pak přidejte dvě čajové lžičky skořice, trochu medu a citronovou šťávu. Promíchejte a můžete jíst. Po snídani dvě hodiny nejezte ani nepijte. Svačinu začněte opět dvěma sklenicemi vody, po kterých dvacet minut počkáte, než budete něco jíst. Dát si můžete jablko nebo nízkotučný tvaroh či jogurt. Poté opět nejezte ani nepijte.

Oběd si dejte mezi dvanáctou a třináctou hodinou. Vypijte nejprve dvě sklenice vody, po dvaceti minutách si dopřejte sacharidy. Mohou to být těstoviny v rajčatové omáčce, pohanka se sójou, kuřecí nebo krůtí maso s rýží nebo zelenina pečená v troubě. Nic nesmažte ani nesolte. Po obědě opět dvě hodiny nic nejezte ani nepijte.

Fotografie: Freepik

Lehká svačina a bílkoviny k večeři

Pak přijde na řadu odpolední svačina. Po dvou sklenicích vody a dvaceti minutách si můžete dát pečená jablka, která jsou chutná i velmi zdravá. Podobnou rutinu opakujte i při večeři, která by měla být kolem sedmnácté až osmnácté hodiny. Opět vypijte dvě sklenice vody, dvacet minut počkejte a připravte si pokrm bohatý na bílkoviny. Ideální je tvaroh, omeleta z vaječných bílků nebo kuře či krůta připravená se zeleninou, a to buď v troubě nebo v páře.

Zdroj: UCSF Health