Potraviny, které pomáhají při hubnutí, zařaďte na svůj jídelníček již dnes

Fotografie: Freepik

Existují potraviny, které vám pomohou zhubnout rychleji. Je dobré vědět, které to jsou, protože pro celý proces hubnutí jsou velice důležité.

Chcete-li zhubnout, měli byste se v první řadě zbavit nadbytečných kilogramů. Zařaďte do svého programu nějaké cvičení – může to být jóga, běh, jízda na kole, plavání, aerobik nebo fitness. Důležitou položkou při hubnutí je samozřejmě také jídlo. Do své stravy byste měli zahrnout potraviny, které vám pomohou rychleji zhubnout.

Mléčné výrobky

Mléčným výrobkům má řada lidí tendence se při hubnutí vyhýbat. Je to velká škoda, protože mléko, sýry či jogurty obsahují spoustu vápníku. A ten pomáhá spalovat tuky, protože zrychluje metabolismus. Podle některých výzkumů vápník dokonce potlačuje růst tukových buněk. Pokud tedy chcete zhubnout, sáhněte po mléčných výrobcích. Vyhněte se ale těm plnotučným (smetanovým jogurtům), ale také těch odtučněných (obvykle obsahují více sacharidů).

Fotografie: Freepik

Ječmen a oves

Sacharidy ve stravě jsou velice důležité, nemělo by se ale jednat o jednoduché sacharidy (cukrovinky, bílý cukr, sušenky apod.). Ty složené jsou obsaženy právě v obilninách, jako je ječmen a oves. Pokud navíc sacharidy obsahují vlákninu (například celozrnné pekárenské výrobky či těstoviny), mohou vám kromě hubnutí pomoci odstranit toxiny z těla. Vhodným pokrmem k snídani jsou tedy ovesné vločky – klidně s mlékem.

Zelený čaj

Díky obsahu katechinů je zelený čaj schopen zrychlit metabolismus. A to je pro hubnutí důležité. Extrémně účinný je proti břišnímu tuku. Aby byly účinky patrné, musíte vypít asi pět až šest šálků denně.

Vejce

Vejce jsou zdrojem bílkovin, esenciálních aminokyselin a vitamínu A. Bílkoviny jsou pro tělo poměrně náročné k trávení, takže tělo musí vydat hodně energie, než je stráví. Díky tomu pomáhají při ztrátě hmotnosti.

Mandle a ořechy

Ořechy jsou perfektní na svačinu. S jejich množstvím by se to ale nemělo přehánět, protože jsou plné tuku. Tyto tuky jsou ale zdravé. I při hubnutí je důležité přijímat tuky, protože některé vitamíny (A, D, E a K) jsou rozpustné pouze v tucích. Kromě toho obsahují vitamíny, minerály, omega-3 a vlákninu.

Fotografie: Freepik

Hrušky a jablka

Hrušky a jablka obsahují flavonoidy, které mohou doslova rozpustit tělesný tuk. Flavonoidy mohou zvýšit výdej energie.

Třešně

Třešně mohou pomoci vylepšit kvalitu spánku. A dostatečně kvalitní spánek je pro hubnutí důležitý. Osoba, která se lépe vyspí, zhubne rychleji, jak dokázali mnohé studie.

Pohanka

Pohanka je podceňovaná a ne příliš používaná surovina. Je to velká škoda, protože obsahuje železo, vitamíny skupiny B, P, stejně jako fosfor, jód, vápník a další užitečné látky. Pomáhá detoxikovat organismus, zlepšuje trávení, snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu a zasytí na dlouhou dobu.

Zdroj: Healthline