Hubnutí s úsměvem: Existují potraviny, které po konzumaci spalují přebytečné kalorie

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete zhubnout, vaším prvním krokem by mělo být nastavení správného stravovacího režimu. V jídelníčku by vám neměly chybět tyto potraviny.

Hubnutí může být náročný proces, který se ne každému vydaří vždy přesně tak, jak by on sám chtěl. Existuje totiž řada důležitých faktorů, jež byste měli brát na vědomí, ještě než začněte. To je kromě pravidelného cvičení a správné hydratace především také strava a volba vhodných jídel do svého jídelníčku, říká lékařka Franziska Spritzler.

Sýr cottage

Jedná se o jeden z nejprospěšnějších druhů sýrů, který nabízí značné množství bílkovin za cenu velmi nízkého obsahu tuku a celkového počtu kalorií. Můžete ho použít v bezpočtu zdravých receptů, a to počínaje různými saláty až po jeho sladké verze, nebo si ho můžete dopřát samotný s trochou kvalitního pečiva. Navíc vám tato lahodná potravina dodá dostatek vápníku potřebného pro zdraví kostí.

Grapefruit

Grapefruit je ideální potravina, kterou můžete zařadit do své snídaně nebo si ji dopřát jako lehkou svačinku. Toto lahodné ovoce disponuje velkým množstvím vitamínu C, jenž je nezbytný pro udržení zdravého těla, a jeho konzumace na lačný žaludek nebo před jakýmkoliv jídlem podporuje hubnutí.

Fotografie: Pexels

Tuňák (v plechovce)

Tuňák v plechovce je jednou z nejdostupnějších a zároveň nejzdravějších surovin, kterou zakoupíte v naprosto každém obchodě za velmi nízkou cenu. I přes svůj vysoký obsah rtuti disponuje řadou vynikajících živin, a to za cenu velmi mála kalorií. Navíc ho můžete konzumovat kdykoliv a kdekoliv. Není však nutné, abyste ho jedli každý den – postačí 3–4krát do týdne.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je vynikající náhradou běžného octa – má skvělou chuť a také účinně pomáhá snižovat výkyvy hladiny cukru po jídle. Podle mnoha studií má tato potravina navíc skvělé čisticí účinky, tudíž vám pomůže odstranit z těla veškeré chemické sloučeniny a toxiny, jež se tam postupem času usadily (v takovém případě ho pijte ráno nalačno smíchaný s obyčejnou vodou).

Vejce

Vejce mají vysoký obsah bílkovin a nízký obsah tuku, přičemž je levně zakoupíte naprosto v každém obchodě. Mnoho odborníků na výživu je proto doporučuje zařadit do snídaně, neboť vám v takovém případě dodají potřebné množství energie na celé dopoledne a pomohou spalovat přebytečné tuky. Navíc si je můžete připravit různými způsoby, tudíž nemusíte mít strach, že by vás omrzela.

Fotografie: Pixabay

Přírodní jogurt

Navzdory tomu, co si většina lidí myslí, jsou přírodní jogurty vynikající volbou pro zdravé hubnutí – některé studie dokonce ukazují, že konzumace mléčných výrobků je spojena s nižším rizikem obezity a cukrovky 2. typu. Navíc tyto lahodné potraviny disponují značným množstvím bílkovin a vápníku, což vaše tělo během shazování kil jistě ocení. Dopřát si je můžete například na snídani s ovesnými vločky nebo ovocem.

Pikantní potraviny

Kořeněné potraviny jsou přirozeným termogenem, což znamená, že pomáhají zvyšovat tělesnou teplotu, a tím také zrychlovat metabolismus. Zejména byste měli zařadit do svého jídelníčku kajenský pepř, který obsahuje antioxidant kapsaicin. O něm je již dlouho známo, že kromě podpory hubnutí také pomáhá předcházet kardiovaskulárním chorobám.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]