Pravidelná bolest dolních končetin může předznamenávat nebezpečné zdravotní problémy

Bolí vás často nohy, bolest se objevuje pravidelně, ale nevěnujete tomu dostatečnou pozornost, protože časem ustane? Mají vaše pravidelné bolesti nohou nějaký důvod nebo vás bolí jen tak, a vy příčinu neznáte? Trápí vás bolest a přemýšlíte, zda s tím jít k lékaři? Dnes vám ukážeme několik zdravotních komplikací, které se mohou projevovat právě silnou a pravidelnou bolestí nohou.

Usoudíte-li, že by se mohlo jednat i o váš případ, rozhodně navštivte lékaře. Včasným zásahem se totiž můžete uchránit od zdravotních nepříjemností nebo si dokonce zachránit život. Mějte rádi své a tělo a pečujte o něj s láskou. Neignorujte ho, ale dopřejte mu tu nejlepší péči.

Metatarsalgie

Prvním vážným onemocněním, které může značit pravidelná bolest nohou, je metatarsalgie. Jde o bodavou bolest, která se objevuje v metatarzálních kostech, které jsou v blízkosti prstů, ale nejčastěji na chodidlech. Může to být způsobeno nevhodným nošením bot, které vyvíjejí tlak na oblast chodidel. Může to ovšem znamenat i horší problémy, které je potřeba řešit s lékařem.

Fascitida

Druhým vážným onemocněním plantární fascitida. Jde o zánět vláknité tkáně, který nejdříve začíná v patě a postupně se dostane do prstů na nohou. Objevuje se hodně u lidí, kteří dlouhé hodiny cvičí. Nejvíce se bolest projevuje po raním probuzení. Pokud ráno budete cítit bolest nohou, může jít o tuto nemoc.

Bolest kostí

Třetím vážným onemocněním sesamoiditas. Znamená to, že kosti jsou blízko nohy a jsou spojeny pouze tkání. Bolest je zpočátku silně pociťována, když jsou tkáně oteklé a chodidla jsou velmi bolestivá. Z toho důvodu rozhodně nepodceňujte bolest chodidel a zajděte si k lékaři.

Bolest kloubů

Čtvrtým vážným onemocněním v případě pravidelné bolesti nohou může být silná bolest v oblouku nohy. Pokud vás trápí jakékoliv bolesti kloubů na noze, rozhodně navštivte svého ortopeda nebo fyzioterapeuta, kteří vám řeknou, o co se jedná a co s tím máte dělat. V žádném případě se to nevyplatí podceňovat, protože by se vám to mohlo pekelně vymstít.

Silná bolest na patě

Bolí vás silně kost na patě? To je páté vážné onemocnění nohou, o kterém byste měli vědět. Někdy může bolet i jen tak, když je noha volně položena. Patní kost patří k největším v těle, a proto je nutné ji udržovat zdravou. Se špatnou patní kostí byste toho asi moc nenachodili. V takovém případě neváhejte a rychle utíkejte k lékaři.

Je některý z těchto znaků tím, co vás už nějakou dobu trápí? Bojíte se s tím k lékaři, abyste ho zbytečně neotravovali? Na tyto myšlenky zapomeňte, a pokud si opravdu nebudete jistí tím, co vaši bolest nohou způsobuje, určitě se k němu objednejte. V opačném případě byste v budoucnu mohli litovat, že jste to zanedbali. Buďte k sobě zodpovědní a starejte se o sebe.

Fotografie: News.Xopom

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]