Cibule je přírodní léčivo na celou řadu zdravotních neduhů

Že cibule nesmí chybět v žádné kuchyni, jistě víte. Ale že má skvělé účinky jak pro vaše zdraví, tak pro vaši krásu jste určitě ještě neslyšeli! Přitom jde o levnou a efektivní variantu drahých náhražek z lékárny či drogérie. Přečtěte si dnešní článek a zjistěte, jak vám cibule může prospět.

Cibuli najdete v každém domově. Obvykle se používá jako základ pro každé jídlo či jako dochucovadlo a příloha různých pokrmů. Tím to ale nekončí. Už Hippokrates o cibulích říkal, že jsou lékem na různé choroby. Ačkoliv to nebylo vědecky ověřeno, praxe mluvila ve prospěch cibulí. Pojďte se s námi podívat, s čím vším vám cibule může prospět. Připravte si s námi.

  • cibulovou masku
  • elixír mládí
  • lék na bolest hlavy
  • přípravek na hubnutí

To jste asi nečekali že? Tak směle do toho. Jako první vám prozradíme recept na cibulovou masku, která rozzáří a posílí vaši hřívu. Vymačkejte z cibule všechnu šťávu. Tu naneste na vlasy. Nechte působit 20-30 minut. Umyjte šampónem. Dopřejte si tuto masku alespoň každé druhé umytí a uvidíte, jak vaše vlasy během krátké doby zkrásní.

Elixír mládí

Možná vám cibule příliš nevoní, ale víte, co se říká. Pro krásu se musí trpět. Zkuste to tedy překonat a uvidíte, že budete odměněni. Pokud budete pravidelně aplikovat šťávu z cibule na váš obličej, s pletí se stanou zázraky

Jako mávnutím proutku získá ztracenou pružnost, a dokonce se vyhladí vrásky. A to vše jen za pár korun. Zapomeňte na předražené přípravky proti vráskám či injekce od plastického chirurga. Cibule vše zastane sama.

Bolest hlavy

Pokud vás zrovna bolí hlava, tak jděte do kuchyně, vymačkejte cibuli a řádně si přivoňte její šťávy. Bolest by měla odstoupit během několika minut. Možná zrovna vrtíte hlavou a ptáte se, jak je to možné? Všechno je to v chemii. Cibule totiž obsahují fytoncidy, kterými se brání proti škůdcům. Kvůli této látce také slzíme, když je krájíme.

Cibulová polévka jako pomocník při hubnutí

Cibule zrychlují trávicí systém a dokážou rozpohybovat metabolismus. Odstraňují přebytečné tekutiny a toxiny z těla. Pokud chcete zhubnout, zahrňte cibulovou polévku do své diety. Uvidíte, že vám to hned půjde rychleji. První den diety můžete jíst tuto polévku i třikrát až čtyřikrát denně. Poté do jídelníčku přidejte dušenou či grilovanou zeleninu, a nakonec i kuřecí prsa.

Fotografie: Freepik, Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]