Domácí způsoby léčby, které vás zachrání, když na vás udeří chřipka a nachlazení

Fotografie: Freepik

Chřipka ani nachlazení se občas nevyhnou snad nikomu. Velkou nevýhodou těchto nemocí bývají nepříjemné příznaky, které dokážou značně zkomplikovat běžný život. Kromě silnějších léků, které předepíše doktor, však existuje několik způsobů podpůrné domácí léčby. S pomocí těchto metod můžete urychlit a usnadnit celý proces.

Namáčejte nohy do horké vody

Během nachlazení je velmi důležité mít nohy v teple, protože tím podpoříte cirkulaci krve a fungování imunitního systému. Nohy si namáčejte do horké vody ideálně večer před spaním. Noste také teplé ponožky.

Sůl proti ucpanému nosu

Velmi nepříjemným příznakem při nachlazení bývá ucpaný nos. Dýchání můžete zlepšit díky použití obyčejné soli. Stačí vzít zhruba 5 lžic soli a na pánvi lehce zahřát. Jakmile bude sůl teplá, vložte jí do staré a čisté ponožky. Následně takto připravenou sůl přiložte ke špičce nosu a snažte se zhluboka dýchat.

Fotografie: Freepik

Proti bolesti v krku

Pro zmínění ucpaného nosu a zároveň pomoc při bolestech v krku oceníte následující rady. Uvařte si dvě brambory ve slupce a nakrájejte na přibližně čtyři větší kusy. Následně přidejte pár kapek jódu a éterického eukalyptového oleje. Následně umístěte hlavu nad tento hrnec, překryjte se ručníkem a inhalujte páru.

Zmírnění silné bolesti krku

Když začnou být bolesti v krku opravdu silné a nepříjemné, hodí se následující způsob. Vezměte si sklenici převařené vody a dejte dovnitř lžíci soli a pár kapek jódu. Takto připravenou směs používejte pro vyplachování pusy a kloktání.

Fotografie: Freepik

Maliny a rybíz pro zmírnění horečky

Na vysoké teploty a horečku není možné dávat stále dokola ty stejné léky. Účinným a přesto přírodním přípravkem tak mohou být maliny v kombinaci s rybízem.

Vezměte několik kusů tohoto ovoce a rozpusťte v teplé vodě. Celou směs se pokuste vypít najednou. Získáte tak dostatek tekutin pro pocení a zároveň přidáte tělu důležité vitamíny pro boj s nemocí.

Účinná cibulová šťáva

Stejně jako cibulová šťáva odporně chutná, tak je silně účinná a skutečně pomáhá. Dá se přímo konzumovat nebo využívat pro kapání do nosu. Pro výrobu je možné používat červenou i bílou cibuli bez žádného velkého rozdílu. Tento způsob může posloužit i jako včasná prevence, kdy cítíte, že na vás něco leze a chcete co nejvíce podpořit své tělo v boji s nemocí.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]