Léčí i ničí, to je pravá tvář konopí

Už před více jak osmi tisíci lety byly objeveny benefity konopí. Přesněji jeho semínka. Ta se přidávala do stravy. Později, jak dokázaly archeologické nálezy, bylo konopí využíváno k výrobě textilu. Před čtyřmi tisíci lety se začalo konopí využívat pro naše zdraví. Léčilo řadu zdravotních obtíží. Dále se veškeré využití kombinovalo. Některé kultury dále využívaly léčebnou sílu konopí, jiné kouty světa pěstovaly konopí k výrobě látek či k přípravě jídla.

Konopné semínko je plné zdraví

Mnoho odborníků uznává, že semínko konopí patří k nehodnotnějším potravinám, a to proto, že se obsahuje velké množství bílkovin, proteinů a dalších důležitých látek pro nás organismus, jako například esenciální mastné kyseliny omega 3 a 6. Semínka můžete přidávat do nejrůznějších pokrmů. Má lehce oříškovou chuť. Zakoupit lze na internetu, nebo se stačí poptat ve zdravé výživě.

Konopné listy potom poslouží k přípravě čaje, který odbourá potíž s migrénou a nespavostí.

Konopí pro krásu

Nejen k vnitřnímu, ale také k vnějšímu užití je konopí doporučováno mnoha dermatology a kosmetickými poradci. Na trhu je nyní mnoho konopných olejů, mastí a balzámů, které trvale posilují nehty, vlasy a celkově kůži. Například olej z konopí obsahuje neuvěřitelné množství vitamínů (A, B1, B2, B3, B6, C, D, E). Tento olej můžete také přidávat do jídel, například do salátů.

Dlouhodobá léčba

Mnoho alternativních lékařů, ale i někteří vystudovaní obecní lékaři doporučují konopí při chronických onemocněních, mezi které patří deprese, alergie, astma, roztroušená skleróza. Přiměřené pravidelné dávky pod kontrolou odborníka dokázaly u pacientů s výše zmíněnými onemocněními dokázat zázraky, je tedy možné, že se z konopí začnou vyrábět regulérní léky a do budoucna budou i na předpis.

U konopí byla navíc dokázána schopnost zpomalení šíření rakovinových buněk a pozitivně podporuje pacienta při rekonvalescenci po chemoterapii.

Když se užívá špatně

Vždy je potřeba myslet, že konopí se musí užívat přiměřeně, a to hlavně v případě, že se jej rozhodnete kouřit. Při kouření se z něčeho tak zázračného totiž stává droga, která lidský organismus sžírá zaživa. Z člověka může závislost na této droze udělat trosku. Postupem času totiž člověk přestává trvale vnímat okolí, upadá do depresí, ztrácí imunitu a ztrácí svoji vlastní osobnost. Mnoho závislých na marihuaně uvedlo, že vše začalo neškodným vyzkoušením na popud kamarádů.

Obrázek: pixabay.com