Nejoblíbenější šťávy světových celebrit – Jay Cordich, Charlotte Gerson, kmotr fitness a další…

Pokud i vy rádi odšťavňujete a ovocné i zeleninové šťávy patří k vašim oblíbeným pochoutkám, pak si nenechte ujít dnešní článek, který bude zasvěcen šťávám, které milují i celebrity.

Nakonec jsou to jen lidé z masa, kosti a krve, jako my všichni. Také chtějí být zdraví, vitální a plní energie. Proto řada z nich zasvětila svůj život zdravé stravě. A udělali dobře. Jejich vysoký věk je známkou toho, že to funguje. Tak jako se dřív říkávalo – moderní je nekouřit, tak se dnes říkává – moderní je zdravě žít. Tak na zdraví!

Jednoduchá limonáda ze dvou surovin

Pokud teprve s ovocnými či zeleninovými šťávami začínáte, pak se vám tento jednoduchý recept bude zamlouvat. V jednoduchosti spočívá kouzlo. Potřebovat budete pouze citron a jablko. Zdá se vám to málo? Věřte, že není. Jde o základní a nejoblíbenější ovocnou limonádu, kterou si pravidelně dopřává i Jay Cordich (král džusů) narozen v roce 1923 – propagátor zdravého životního stylu.

Zelený džus Joa Crosse

Autor dokumentárního filmu Joe Cross – „Tlustí, nemocní a téměř mrtví“ miluje rovněž šťávy. Dokument pojednává o problému s nadváhou, ke které se váží i různá onemocnění. Lékem je zde půst na zeleninových šťávách. Co se dál bude dít, se můžete podívat na youtube, kde film pod tímto názvem naleznete. Oblíbený recept Joa je: 1 zelené jablko, 3 listy kapusty, hrst lístků špenátů, 2 ks řapíkatého celeru, ½ citrónu, ½ salátové okurky a kousek zázvoru.

Charlotte Gerson – nápoj ze dvou surovin

Tato dáma se narodila roku 1922 a je průkopnicí alternativní medicíny a využívání síly zeleninových a ovocných šťáv. I ona má svůj nejoblíbenější nápoj skládající se pouze ze dvou surovin. Je to mrkev a jablko. Mimo to razí heslo: Nemůžete zanášet a znečišťovat vaše tělo a očekávat perfektní zdraví.

Mimi Kirk a oblíbená limonáda ze třech surovin

Mimi Kirk je považována za nejvíce sexy vegetariánku nad 50 let, což potvrdila i vítězstvím v soutěži. Její oblíbená šťáva se skládá z pomeranče, červené řepy a mrkve.  Tato dáma prokázala, že neexistuje nic, jako expirační lhůta pro mladě vyhlížející tělo i vzhled, elán a vitalitu. Hledáte-li elixír mládí, najdete ho v potravě – respektive ve šťávách (syrové stravě). Říkává se, že jsme to, co jíme. Při pohledu na Mimi (79 let) to dává smysl.

Super sedm od fitness kmotra

Tento recept je od kmotra fitness Jacka LaLanne, který se dožil 96 let. Skládá se z 1 rajčete, 4 růžiček brokolice, 1 sladké brambory, ½ menší červené řepy, ¼ červené papriky, ¼ okurky a 1 mrkve. Jack byl uznáván hlavně proto, že veřejně hlásal zdravotní výhody pravidelného cvičení a zdravého stravování.

Obrázek: pixabay.com