Potraviny a zlozvyky ovlivňující předčasné stárnutí pleti

Tak jako existují potraviny, které přispívají k mladistvému vzhledu pokožky, jsou i potraviny s opačným efektem. Tedy jídla, která zatěžují lidské tělo po zdravotní stránce a způsobují předčasné stárnutí. Chcete vědět, díky kterým jídlům stárnete mnohem rychleji? Pak pokračujte ve čtení…

Sladkosti

Sladkosti patří k opravdu problémovým potravinám, protože obsahují velmi velké množství cukru. Čím více ho člověk v těle má, tím hůř, protože jednoduché cukry mají negativní vliv na kolagen – respektive na jeho tvorbu. Kolagen je potřebný pro elasticitu a pružnost pokožky. Eliminujte tedy ze své stravy všechny ty sladké zákusky, sušenky, tyčinky. Buď je z jídelníčku úplně vyřaďte, nebo nahraďte zdravější alternativou mlsání.

Hodně kofeinu

Nemusíte se hned děsit, pokud milujete kávu. Klidně si ji dopřáváte v rozumné míře, není se čeho obávat. Kofein je škodlivý pouze v okamžiku, kdy to s jeho dávkami přeháníte. Pokud si dáváte 5 až 6 hrníčků kafe za den, pak to určitě dobré není. Kofein vám sice dodá potřebnou energii, zároveň však odvádí z těla tekutiny. Což se projeví jako dehydratace a následný vznik vrásek. I když budete pít jen 2 šálky kávy denně, doplňte o dva šálky vody navíc k pitnému režimu.

Alkohol

Tady platí totéž, co u kávy. Jedna sklenička vínka nebo sklenička piva po obědě nemají negativní vliv na vaši krásu. Problém je, když alkoholu holduje člověk často ve větší míře. Je to proto, že alkohol zanáší tělo, které pak musí vynaložit spoustu energie, aby se očistilo. To se logicky podepíše na vzhledu. Tělo bude časem unavené z ustavičného boje s toxiny.

Kouření

Tak o tom snad není sporu. Postavíte-li vedle sebe ženu nekuřačku a kuřačku stejného věku, bude kuřačka vypadat o pět až deset let starší. Čím víc cigaret denně, tím horší dopad na krásu. O zdraví ani nehovoře.

Nezdravé tuky

Dalšími potravinami, které se negativně podepisují na kráse, jsou potraviny s obsahem nezdravých tuků. Uzeniny (párky, salámy), tučné maso, smažená jídla. Vedle nezdravých tuků se vyvarujte také přesoleným jídlům, jako jsou brambůrky, některé tyčinky apod. Zatěžuje to vnitřní orgány, ucpává cévy a zdraví nijak neprospívá.

Obrázek: pixabay.com