Potraviny, které vám pomohou zmírnit dopady nepříjemné gastritidy

Fotografie: Freepik

Problémy s trávením, nebo přímo gastritida dnes trápí velké množství lidí. Může za to nevhodný životní styl, nekvalitní strava a samozřejmě také stres a vysoké životní tempo. Určitě potraviny vám pomohou dostat se znovu do formy a to zcela bez léků a bez nutnosti kompletně obrátit svůj život vzhůru nohama.

Med

Med obsahuje mnoho antioxidačních látek, které léčí sliznici žaludku. Proto může pomoci snížit riziko gastritidy a zmírnit její průběh. Jak postupovat? Nejlepší je vypít sklenici teplé vody se dvěma lžícemi medu každý den na prázdný žaludek. Okamžitě zmírňuje pálení žáhy, zklidňuje podrážděný žaludek a podporuje přirozené a zdravé trávení.

Olivový olej

Olivový olej má silné protizánětlivé vlastnosti. Díky tomu dokáže účinně ulevovat podrážděné žaludeční sliznici a posilovat trávení tak, aby nedocházelo k bolestivým potížím. Chcete-li využít jeho výhod, nalijte lžíci tohoto oleje do sklenice teplé vody nebo teplého mléka a pijte každý den na lačný žaludek.

Cibule

Cibule může pomoci i s gastritidou. Podle některých studií totiž zabíjí bakterii, která se na rozvoji této nepříjemné nemoci významně podílí. Neměli byste ji však konzumovat nadměrně, protože by to mohlo vyvolávat nevolnost a plynatost.

Fotografie: Freepik

S cibulí tedy zacházejte opatrně a vždy nejprve vyzkoušejte, zda vám dělá dobře. Volte především fialovou cibuli, která obsahuje nejvíce vitamínů a minerálů.

Ovesné vločky

Poskytnou úlevu od gastritidy díky svým antioxidačním vlastnostem, které pomáhají očistit tělo. Každý den se si k snídani dopřejte ovesné vločky slazené medem, které vám dodají sílu, ale také usnadní trávení po zbytek dne.

Semena

Směs semínek fenyklu, zeleného kardamomu a skořicových semen vám uleví od potíží a pomůže léčbě. Všechna tato semínka obsahují vitamíny a minerály, které pomáhají normalizovat trávení. Semena opékejte na suché pánvi po dobu asi 30 sekund. Pak je rozdrťte v hmoždíři na prášek a po jídle si dejte lžičku tohoto prášku.

Petržel

Petržel se pyšní močopudnými vlastnostmi a minerály. Připravte si čerstvou petrželovou šťávu, do které přidáte trochu soli a černého pepře. Tři lžíce této směsi konzumujte po každém jídle.

Fotografie: Pixabay

Zázvor

Zázvor může zmírnit všechna žaludeční onemocnění a jakékoli pocity nepohodlí. Na gastritidu a vředy si můžete připravit zázvorovo-cibulový nálev, který dokáže snížit zánět a ulevit od nevolnosti.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]