Zlepšení krevního oběhu pomocí úpravy jídelníčku: Určitě je vhodné zařadit i skořici a zázvor

Fotografie: Depositphotos

Pokud se potýkáte s příznaky špatného krevního oběhu, neváhejte navštívit lékaře. Léčbu můžete podpořit konzumací vhodných potravin.

Špatná cirkulace krve je jedním z častých zdravotních problémů, o nichž člověk zpočátku nemusí ani vědět. Jakmile zjistíte, že snížený průtok krve způsobuje nepříjemné příznaky, navštivte lékaře, který vám předepíše vhodné léky. Zkuste však nastavenou léčbu podpořit konzumací potravin, jež zlepšují průtok krve a předcházejí ucpání tepen.

Pikantní kajenský pepř

Kapsaicin obsažený v kajenském pepři je hlavním důvodem, proč byste tuto potravinu měli zařadit do svého jídelníčku. Ttato látka podporuje průtok krve do tkání tím, že snižuje krevní tlak a podporuje uvolnění oxidu dusnatého. Dochází tak k rozšíření cév a lepší cirkulaci krve, říká lékařka Jillian Kubala.

Šťavnaté granátové jablko

Granátové jablko nejenže skvěle chutná, ale pyšní se i vysokým obsahem polyfenolových antioxidantů a dusičnanů, což jsou ideální nástroje pro zlepšení průtoku krve. Můžete ho do svého jídelníčku zařadit jako syrové, pouze šťávu nebo i ve formě doplňků stravy.

Kdo by nemiloval skořici

Skořice je velice oblíbeným kořením zejména při pečení. Je aromatická a stačí jí málo, aby pokrmům dodala jedinečnou chuť. Tím ale její seznam pozitiv nekončí, má příznivé účinky na krevní tlak a svými hřejivými vlastnostmi předchází ucpání tepen, hlavní příčině špatného průtoku krve, o čemž jsme psali i na našem webu ZdravéStravování.

Ignorované krevní sraženiny jsou zdravotním rizikem. Mezi účinné prostředky prevence patří i zázvor

granátové jablko
Fotografie: Freepik

Oblíbený štiplavý zázvor

Zázvor je přírodním lékem snad na všechny běžné zdravotní problémy. Špatný krevní oběh není výjimkou. Koření snižuje krevní tlak, což má za následek lepší cirkulaci krve a menší riziko vzniku aterosklerózy, neprůchodnosti cév, jak je uvedeno na webových stránkách České průmyslové zdravotní pojišťovny.

Pokud můžeme i my přispět troškou do mlýna, rozhodně zkuste česnek. Co se týká zdraví, zvláště krevního oběhu, česnek je zázračnou surovinou, které v tomto případě není nikdy dost. Někteří členové naší redakce by vám mohli vyprávět, jak jim česnek už několikrát pomohl při mnoha zdravotních potížích.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]