Ignorované krevní sraženiny jsou zdravotním rizikem. Mezi účinné prostředky prevence patří i zázvor

Fotografie: Depositphotos

Krevní sraženiny mohou závažně poškodit vaše zdraví, a proto je dobré dbát na správnou prevenci. Skvěle vám pomohou některé přírodní potraviny, včetně zázvoru.  

Krevní sraženina je nebezpečný problém, který může vést k závažnému poškození vašeho těla, a to zejména pokud zůstává nerozpoznána po delší dobu. Pokud se chcete ochránit před jejím vznikem, je důležité dbát na své návyky, a to zejména co se týče pravidelného pohybu a kvalitního jídelníčku. Některé potraviny totiž pomáhají ředit krev, čímž také snižují potenciální riziko vzniku tohoto problému, říká doktorka Stacy Sampson.

Kurkuma

Kurkuma je skvělé koření, které se již po tisíciletí používá jako tradiční lék v mnoha zemích, zejména v Asii. To především díky tomu, že obsahuje účinnou složku zvanou kurkumin, jež působí jako antikoagulant – to znamená, že účinně inhibuje složky koagulační kaskády a snižuje faktory, které zvyšují riziko srážlivosti krve. Tím také vaše tělo ochrání před vznikem krevních sraženin.

Zázvor

Zázvor patří do stejné rodiny jako kurkuma a obsahuje také salicylát, přírodní chemickou látku, která se nachází v mnoha rostlinách. Zvýšený příjem této úžasné sloučeniny skvěle pomáhá snižovat riziko vzniku mozkové mrtvice a srdečního infarktu, neboť podporuje ředění krve a snižuje její srážlivost. Toto oblíbené přírodní léčivo si můžete přidat do čaje, nebo do vybraných pokrmů.

Skořice

Skořice je dalším skvělým kořením, které kromě jedinečné chuti nabízí také řadu zdravotních přínosů – a stejně jako kurkuma působí jako silný antikoagulant. Její pravidelná konzumace navíc pomáhá snižovat krevní tlak a zmírnit zánět způsobený artritidou nebo jinými zánětlivými stavy. Je ovšem vhodné, abyste byli s její konzumací opatrní, neboť může kontraindikovat s některými léky.

Rizikové krevní sraženiny vás zaskočí, když to nejméně čekáte. Tyhle skryté příznaky podceňuje 96 % lidí

skořice a čaj
Fotografie: Pexels

Kajenské papriky

Kajenské papriky mají velmi silný účinek na lidské tělo, neboť obsahují vysoké hladiny salicylátů. To znamená, že účinně ředí krev a kromě toho také pomáhají snižovat krevní tlak, čímž chrání krevní oběh před potenciálními problémy. Je také vhodné zařadit do svého jídelníčku potraviny bohaté na vitamíny a minerály, včetně ovoce a zeleniny, celozrnných výrobků, olivového oleje a zdravých bílkovin.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]