Zlepšit krevní oběh lze díky vhodné úpravě jídelníčku. Pomůže i česnek a kajenský pepř

Fotografie: Depositphotos

Zaměřte se na tyto potraviny a váš krevní oběh bude pracovat stejně efektivně jako dříve. Osvědčil se zejména kajenský pepř a česnek.

Dobrý krevní oběh je nezbytný pro udržení celkového zdraví těla. Abyste se ochránili před možnými problémy, které způsobuje jeho špatná cirkulace, nemusíte nutně užívat drahé komerční léky či jiné prostředky za plno peněz. Mnohem lépe vám dokáží pomoci některé přírodní potraviny, jako je například kajenský pepř nebo česnek. Ty stačí dle doktorka Marie Lorraine Johnson zařadit do svého jídelníčku a brzy si budete moci všimnout pozitivních změn.

Kajenský pepř a granátové jablko

Mezi jedny z nejúčinnějších potravin pro normalizaci krevního oběhu patří kajenský pepř, uvádí dále Healthline, a to zejména díky obsahu látky zvané kapsaicin. Ta podporuje průtok krve do tkání tím, že pomáhá stimulovat uvolňování oxidu dusnatého a dalších vazodilatátorů podporujících rozšiřování krevních cév. Zároveň se jedná o skvělý způsob, jak zmírnit příliš vysoký krevní tlak. Další osvědčenou potravinou je poté sladké granátové jablko.

To je na rozdíl od pálivého chilli velmi šťavnaté a krevní oběh podporuje zejména díky obsahu polyfenolových antioxidantů a dusičnanů. Abyste z něj vytěžili maximální přínos, stačí ho dle odbornice na výživu Jerlyn Jones zařadit do svého pravidelného jídelníčku a brzy vám přinese maximum účinků. Kromě toho má jeho konzumace velmi pozitivní vliv na poškození svalů a snižuje bolestivost po vydatném tréninku.

Fotografie: Pixabay

Snadná léčba křečových žil podomácku: Spolehlivě pomohou i kompresní ponožky a fyzická aktivita

Pomůže i česnek a cibule

Kromě výše uvedených dokáže krevní oběh podpořit i česnek a cibule, což jsou další účinné ingredience, které není náročné zařadit do jídelníčku. Obě nabízí bohaté množství antioxidantů a dalších aktivních složek, přičemž stejně jako kajenský pepř rozšiřují tepny a žíly, uvádí studie. Dále se pak také velmi dobře osvědčila skořice, dokládá metaanalýza z roku 2021, která funguje ještě lépe v kombinaci s medem. O blahodárných účincích medu jsme na Zdravém Stravování již dříve psali.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]