Jak zlepšit krevní oběh přirozenou cestou a předcházet tak řadě zdravotních potíží

Fotografie: Unsplash

Stačí pár jednoduchých změn životního stylu a váš krevní oběh a ostatní části organismu budou fungovat mnohem lépe. Zlepšíte tak kvalitu svého života a užijete si velmi pozitivní vliv na pohodu.

Každý den lidé na celém světě trpí špatným zdravím. Krevní oběh je důležitou součástí vašeho organismu a musíte se o něj dobře starat. Nejnebezpečnější je špatný krevní oběh v souvislosti s krevním tlakem a srdečními chorobami. Přitom jím často trpí ženy, zejména těhotné. Známkami mohou být svalové křeče nohou, chodidel a paží, neustálá únava a záchvaty závratí.

Ve skutečnosti mohou oběhové problémy nastat z mnoha různých důvodů. Nejběžnější je ztráta pružnosti cév. Kromě toho mezi rizikové faktory patří také přebytek soli ve stravě, vysoký obsah tuku a nízký obsah vlákniny a dehydratace. To znamená, že většinu potíží a rizik můžete snížit jednoduše zdravým životním stylem, správnou stravou a dostatečnou konzumací tekutin.

Změna životního stylu

Nejprve začněte hodnocením svých každodenních návyků. Kouření snižuje množství kyslíku cirkulujícího v těle, takže byste se této závislosti měli co nejdříve zbavit. Do své rutiny byste také měli zařadit pravidelné cvičení a pohybovou aktivitu. Zdravě se stravujte a dopřávejte si hodně spánku. Pamatujte, že je lepší problémům předcházet, než s nimi bojovat poté, co již nastanou.

Stres je velkou součástí problému

Stres také hraje velkou roli při poruchách oběhu. Hledejte způsoby, jak se vypořádat se stresovými situacemi a zkušenostmi, které pro vás budou fungovat. Může to být sport, meditace, hudba nebo oblíbený koníček. Čtení, meditace nebo jóga mohou být také skvělými způsoby, jak se zbavit stresu. Dýchací cvičení vám pomohou k uklidnění kdekoli a kdykoli budete potřebovat.

Fot

Jistě vždy slyšíte, že se nemáte stresovat, ale není tak jednoduché toho dosáhnout. Existuje mnoho způsobů, jak zvládat stresové situace a uvolnit se, zejména po práci. Součástí pevného zdraví a klidného života je také kvalitní spánek. Alespoň hodinu před spaním odložte mobilní telefon a ujistěte se, že spíte doporučených osm hodin denně. Bez dostatečného a kvalitního spánku se postupem času objeví mnoho zdravotních potíží.

Fotografie: Freepik

Doplňky zdraví a vhodné suroviny

Myslet byste měli také na doplňky stravy, které pomohou při léčbě oběhových problémů. Například vitamín C může zabránit tuhosti cév. Kromě toho Q10 pomáhá při absorpci kyslíku a zlepšuje krevní oběh. Můžete ale konzumovat také přírodní látky, které budou přirozeně zlepšovat tyto funkce organismu.

Do své stravy byste měli zařadit pepř, kurkumu, meloun, rajčata, čistou vodu, ořechy nebo zázvor. Všechny tyto látky obsahují cenné antioxidanty a posilují krevní cévy. Meloun pomáhá předcházet tvorbě krevních sraženin, které narušují oběh. Rajčata zase stimulují systém a mohou zabránit srdečním problémům. Zázvor je skvělá na vstřebávání živin a kyslíku. Každá z nich má své a dohromady vám poskytnou silné a dlouhotrvající zdraví.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]