Potraviny, které pomáhají spalovat tuky. Zařaďte je na svůj jídelníček již dnes a hubněte bez zbytečného hladovění

Fotografie: Freepik

Mnoho lidí by chtělo zhubnout, ale nechce se jim držet dietu. Naštěstí pro nás všechny existují potraviny, které udělají kus práce za nás. Nemusíte tak hladovět, jen je zařadíte do svého jídelníčku.

Kolem je mnoho různých pochoutek, které lákají svou jemnou vůní a delikátní chutí. Bohužel v průběhu času právě tyto dobroty vedou k přibývání na váze. Nezdravé potraviny nás sice lákají, ale potom kvůli nim musíme hubnout. Ale přísné diety a omezování jídla nám kazí náladu a může negativní ovlivnit i naše zdraví. Nebojte, existuje i příjemná možnost, jak snížit svou váhu bez zbytečných a drastických diet.

Vejce a kysané zelí

Vejce musí být vařená, aby fungovala na hubnutí. Můžete je uvařit natvrdo nebo je pošírovat. Tímto způsobem budou jemná a zachovají si užitečné komponenty. Toto jídlo dobře zasytí a nepřispívá k přibývání na váze. Pokud nemáte rádi vejce k snídani, zařaďte je do odpoledního nebo večerního menu. Vejce obsahují mnoho vitamínů a minerálů. Jedno vejce obsahuje 15 % denní dávky bílkovin.

Fotografie: Freepik

Kysané zelí může sloužit jako doplněk k jídlu i jako vynikající svačina. Má zajímavou vlastnosti. Tělo potřebuje více energie na jeho trávení. Zelí obsahuje obrovské množství vlákniny, zmírňuje zácpu, která často trápí lidi při různých dietách. Kyselé zelí obsahuje velké množství vitamínu C a zvyšuje také produkci zdravých buněk v těle a snižuje hladinu špatného cholesterolu. Obsahuje také antokyany, antioxidanty, které zpomalují proces stárnutí, zejména v mozku.

Pečené brambory a klasický jogurt

Pečené brambory mají nízký obsah kalorií, zcela se vstřebávají, vylučují se z těla a nezanechávají žádné stopy po těžkosti v žaludku. Pektinové látky pomáhají tělu zbavovat se škodlivých látek. Vysoký obsah draslíku v pečených bramborách prospívá svalům. Při jeho nedostatku dochází ke křečím. Pečená bramborová slupka navíc zlepšuje mužskou sílu.

Klasický jogurt je vhodný konzumovat pouze v případě, že obsah tuku nepřesahuje 2 procenta. Jogurt obsahuje vápník, bílkoviny a zlepšuje střevní mikroflóru. Jelikož je jogurt fermentovaný produkt, je pro lidi s intolerancí laktózy lepší než plnotučné mléko a jiné mléčné výrobky. Pokud se budete držet nízkého obsahu tuku, pomůže vám nejen zasytit při svačině, ale také zhubnout.

Fotografie: Freepik

Další suroviny, které byste neměli vynechat

Artyčok neobsahuje nic škodlivého ani kalorického. Hodí se ke zdroji bílkovin i sacharidů. Jeho pravidelné konzumování vám dává přirozenou kontrolu nad kaloriemi jídla. Navíc je vynikajícím zdrojem vlákniny. Červené fazole je velmi dobré jíst pro hubnutí. Tento jednoduchý a levný produkt je zásobárnou snadno stravitelných rostlinných bílkovin, minerálů a vitamínů.

Podle mnoha odborníků na výživu jsou tajemstvím úspěšného hubnutí častá a zlomková jídla po celý den, což pomáhá předcházet přejídání večer. Čerstvé mandle jsou nejlepší svačina, protože jsou bohaté na vlákninu a rychle vás zasytí. Olivy přispívají k normalizaci funkce žaludku a regulaci hmotnosti. Deset oliv denně nebo lžíce olivového oleje pomáhá zlepšit vstřebávání tuků a solí a také detoxikuje váš organismus.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]