Nejen pravidelná konzumace citronu a brokolice zajistí vyrovnaný přísun živin a vitaminů

Fotografie: Pixabay

Říká se, že za zdravím člověka stojí až z 80 % to, jako potraviny jí, a jen pouhých 20 % je dáno tím, jak sportujeme a co děláme během svého dne. Možná vám to připadá jako hodně, ale je asi pravda, že kdybychom se všichni skutečně stravovali dle zásad zdravé diety a nejedli spoustu potravin, které nám očividně škodí, bylo by naše zdraví skutečně v úplně jiné kondici.

Proto je opravdu nezbytné se každodenně zamýšlet nad skladbou vaší stravy. Tyto potraviny patří k těm, které byste měli jíst skutečně každý den. Zaručují vyvážený příjem všech živin a udělají vám dobře. Co mezi ně patří?

Citrony

Asi tušíte, proč by právě tento kyselý citrus měl být součástí vašeho jídelníčku. Jeden citron obsahuje více než 100 procent denního příjmu vitamínu C. Stačí tedy jedna sklenice vody se šťávou z citronu a o vaši obranyschopnost se bát nemusíte. Pravděpodobně víte, že vitamin C je nejlepší antioxidant a lék na jakýkoliv zánět. Dokáže také regulovat množství cholesterolu v krvi a pomáhá udržovat vaše vazy a kosti v tom nejlepším stavu.

Brokolice

Brokolice sice nepatří k nejoblíbenějším druhům zeleniny, ale přesto se vyplatí odpor k ní překonat. 100 gramů této košťálové zeleniny obsahuje více než 100 procent denního příjmu vitamínu K a 200 procent vitamínu C. Světe div se – brokolice má dokonce více vitamínu C než citrony! Je také bohatá na užitečné stopové prvky a další minerální látky, které naše tělo potřebuje ke každodennímu provozu.

Vysokoprocentní čokoláda

Konečně něco sladkého, říkáte si. Jenže pokud jste někdy ochutnali čokoládu, která má alespoň 80 % kakaa, pak dobře tušíte, že sladce vlastně moc nechutná a pro mnoho lidí je dokonce odporná. A právě tento typ čokolády je jediný, který byste si měli dopřávat. Zapomeňte na klasickou mléčnou nebo bílou variantu. Vědci prokázali, že vysokoprocentní čokoláda je užitečná při prevenci kardiovaskulárních chorob. Obsahuje flavonoidy, biologicky aktivní látky, které pomáhají bránit oslabení organismu. Posiluje i srdce a podporuje udržování zdravé váhy.

Vlašské ořechy

Ořechy jsou všechny zdravé, ale právě ty vlašské jsou naprosto geniální. Jádra těchto ořechů jsou neuvěřitelně výživná a schopná vyhovět lidské potřebě omega-3 mastných kyselin. Vlašské ořechy a ořechy obecně jsou skvělou alternativou k bílkovinám, pokud nekonzumujete maso nebo jiné živočišné produkty.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]