Posilněte kardiovaskulární systém. Pomůže vám s tím obyčejná červená řepa

Fotografie: Freepik

Červená řepa je skvělým prostředkem k prevenci srdečních a cévních onemocnění. Navíc stimuluje činnost mozku. Saláty jsou univerzální složkou stravy. Vždy můžete surovin obměnit, vyzkoušet něco nového, jednu surovinu ubrat a jinou zase přidat, pokud je vaše oblíbená.

Díky červené řepě do svého těla dostanete kyselinou listovou. Pravidelná konzumace této zeleniny může dokonce zabránit trombóze a zvýšit mozkovou aktivitu. V článku najdete několik receptů, které jsou nejchutnější a ve všech najdete zdravou řepu.

Řepu můžete nakombinovat s ovocem i další zeleninou

Prvním tipem je salát z řepy s česnekem a ořechy. Tímto jídlem podpoříte krevní oběh a zrychlíte si trávení, pokud máte rádi tučná jídla. Budete potřebovat syrovou řepu, vlašské ořechy, česnek, mrkev a zakysanou smetanu. Zeleninu očistěte a promíchejte dohromady. Poté přidejte nasekaný česnek. Naplňte zakysanou smetanou a pak už jen vychutnáváme.

Salát z řepy a jablek je zajímavou kombinací, kterou podpoříte své zdraví a také stav pokožky. Potřebujete jednu řepu, dvě jablka, lžíci medu, lžíci rostlinného oleje, několik lžic citronového šťávy a čerstvé bylinky.

Oloupanou řepu si nastrouhejte, stejně jako jablka. Zalijte citronovou šťávou a medem. Počkejte několik minut, aby se chutě spojily. Přidejte olej, posypte bylinkami, posolte a důkladně zamíchejte. Salát se hodí jako příloha.

Od toxinů očistí vaše tělo salát z řepy a zelí. Budete potřebovat:

  • 1 řepu
  • 200 gramů zelí
  • 2 jablka
  • 3 lžíce lněného oleje
  • 1 lžíci polévkové šťávy

Zelí jemně nakrájejte a přidejte také ostatní suroviny, stejně nakrájené. Smíchejte a přilijte citronovou šťávu a olej. Před podáváním ještě můžete posypat bylinkami. Salátu se lidově říká „koště“ a je ideální přílohou pro ty, kteří trpí nemocemi trávicího traktu.

Fotografie: Pixabay

Řepa se dá smíchat i se sýrem či jogurtem

Pro zlepšení pevnosti a pružnosti pokožky si dopřejte salát z řepy, který zkombinujete s bílým jogurtem. Budete potřebovat syrovou řepu, ořechy a sušené švestky (nebo jiné ovoce), med a jogurt.

Do jogurtu postupně přidejte nakrájené sušené ovoce, nastrouhanou řepu, dochuťte medem a důkladně zamíchejte. Salát si můžete dát ke snídani nebo jako přílohu místo brambor nebo těstovin.

Další tip na salát bude lehce pikantní a hodí se i na slavnostní tabuli. Budete potřebovat řepu, sýr, česnek, mrkev, zakysanou smetanu a samozřejmě sůl a pepř na dochucení. Příprava salátu je jednoduchá.

Stačí zeleninu oloupat a poté nastrouhat na hrubém struhadla. Přidejte nasekaný česnek a sýr, který nakrájejte na malé kousky. Poté přilijte zakysanou smetanu, podle chuti osolte a opepřete, promíchejte a můžete podávat.

Při přípravě červené řepy buďte připraveni na to, že velmi barví. Proto je vhodné používat rukavice.