Posilněte kardiovaskulární systém. Pomůže vám s tím obyčejná červená řepa

Fotografie: Freepik

Červená řepa je skvělým prostředkem k prevenci srdečních a cévních onemocnění. Navíc stimuluje činnost mozku. Saláty jsou univerzální složkou stravy. Vždy můžete surovin obměnit, vyzkoušet něco nového, jednu surovinu ubrat a jinou zase přidat, pokud je vaše oblíbená.

Díky červené řepě do svého těla dostanete kyselinou listovou. Pravidelná konzumace této zeleniny může dokonce zabránit trombóze a zvýšit mozkovou aktivitu. V článku najdete několik receptů, které jsou nejchutnější a ve všech najdete zdravou řepu.

Řepu můžete nakombinovat s ovocem i další zeleninou

Prvním tipem je salát z řepy s česnekem a ořechy. Tímto jídlem podpoříte krevní oběh a zrychlíte si trávení, pokud máte rádi tučná jídla. Budete potřebovat syrovou řepu, vlašské ořechy, česnek, mrkev a zakysanou smetanu. Zeleninu očistěte a promíchejte dohromady. Poté přidejte nasekaný česnek. Naplňte zakysanou smetanou a pak už jen vychutnáváme.

Salát z řepy a jablek je zajímavou kombinací, kterou podpoříte své zdraví a také stav pokožky. Potřebujete jednu řepu, dvě jablka, lžíci medu, lžíci rostlinného oleje, několik lžic citronového šťávy a čerstvé bylinky.

Oloupanou řepu si nastrouhejte, stejně jako jablka. Zalijte citronovou šťávou a medem. Počkejte několik minut, aby se chutě spojily. Přidejte olej, posypte bylinkami, posolte a důkladně zamíchejte. Salát se hodí jako příloha.

Od toxinů očistí vaše tělo salát z řepy a zelí. Budete potřebovat:

  • 1 řepu
  • 200 gramů zelí
  • 2 jablka
  • 3 lžíce lněného oleje
  • 1 lžíci polévkové šťávy

Zelí jemně nakrájejte a přidejte také ostatní suroviny, stejně nakrájené. Smíchejte a přilijte citronovou šťávu a olej. Před podáváním ještě můžete posypat bylinkami. Salátu se lidově říká „koště“ a je ideální přílohou pro ty, kteří trpí nemocemi trávicího traktu.

Fotografie: Pixabay

Řepa se dá smíchat i se sýrem či jogurtem

Pro zlepšení pevnosti a pružnosti pokožky si dopřejte salát z řepy, který zkombinujete s bílým jogurtem. Budete potřebovat syrovou řepu, ořechy a sušené švestky (nebo jiné ovoce), med a jogurt.

Do jogurtu postupně přidejte nakrájené sušené ovoce, nastrouhanou řepu, dochuťte medem a důkladně zamíchejte. Salát si můžete dát ke snídani nebo jako přílohu místo brambor nebo těstovin.

Další tip na salát bude lehce pikantní a hodí se i na slavnostní tabuli. Budete potřebovat řepu, sýr, česnek, mrkev, zakysanou smetanu a samozřejmě sůl a pepř na dochucení. Příprava salátu je jednoduchá.

Stačí zeleninu oloupat a poté nastrouhat na hrubém struhadla. Přidejte nasekaný česnek a sýr, který nakrájejte na malé kousky. Poté přilijte zakysanou smetanu, podle chuti osolte a opepřete, promíchejte a můžete podávat.

Při přípravě červené řepy buďte připraveni na to, že velmi barví. Proto je vhodné používat rukavice.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]