Hodně lidí ji zatracuje, ale o její síle nemají ani nejmenší tušení. Prostá okurka s tělem dokáže divy

Fotografie: Depositphotos

Ze zeleniny milujete nejvíce salátovou okurku? Jedině dobře, věřte, že s její konzumací do sebe dostáváte spoustu vitamínů a minerálů podporující nejen zdraví, ale i vzhled.

Je možné, že by existoval druh zeleniny, který by dokázal hydratovat organismus, léčit cukrovku, regulovat krevní tlak, zlepšovat zrak nebo dokonce držet cholesterol na uzdě? Je to možné, a tou zeleninou je salátová okurka. Není to jen obloha k hlavnímu jídlu, její konzumace našemu tělu přináší spoustu výhod, nejen osvěžení, říká lékařka Rachael Link.

Okurka chrání tělo před útokem rakoviny

Zdá se to až neuvěřitelné, ale salátová okurka skutečně brání nástupu rakoviny prsu, vaječníků, dělohy nebo prostaty. Je to především díky tomu, že obsahuje sloučeniny zvané polyfenolové lignany, jako je pinoresinol nebo lariciresinol, jež pomáhají snižovat riziko vzniku rakoviny. Stejně tak je plná fytonutrientů, ty jsou vysoce ceněné pro své protirakovinné vlastnosti.

Hydratuje tělo jako žádná jiná zelenina

Salátová okurka je z 96% tvořena vodou, proto hydratuje naše tělo jako žádné jiné jídlo. Je to skvělá potravina ke konzumaci v džusu nebo vodě určené k detoxikaci, ke svačině za horkých letních dnů atd. Okurka krásně hydratuje vaši pokožku, eliminuje tedy drobné vrásky a pomáhá v boji s celulitidou. Můžete ji užívat jak vnitřně, tak i lokálně na problematické oblasti pleti. Stačí nakrájet na plátky a přiložit.

Fotografie: Pixabay

Zdravé svaly, klouby i ledviny

Tento druh zeleniny výrazně snižuje množství kyseliny močové v krvi. Okurka je bohatá na vitamíny a minerály, které chrání naše ledviny a udržují je zdravé. Stejně tak zvažte zvýšenou konzumaci salátové okurky, pokud vás trápí bolesti svalů, křeče, záněty šlach atd. Pro úlevu od slabých svalů a bolesti kloubů není nic lepšího než přírodní řešení ve formě okurky, protože výrazně posiluje naši kostní a svalovou tkáň.

Další přínosy salátové okurky pro lidské zdraví

Salátová okurka má velikou výhodu, že je chutná a osvěžující. Proto zpravidla nemáme problém s její zvýšenou konzumací. Osvěžíme se a zároveň do svého těla dostaneme vitamíny a minerály, které nám přinesou výše zmíněné výhody nejen pro naše zdraví, ale i vzhled. K tomu můžeme připočítat i následující.

Fotografie: Pixabay
  • Pomáhá při léčbě cukrovky, dokonce i lékaři ji doporučují svým diabetickým pacientům
  • Posiluje a vyživuje nehty
  • Snižuje zápach z úst tím, protože předchází zánětu ústní dutiny
  • Reguluje krevní tlak díky přítomnosti draslíku a hořčíku

Jakýkoli zdravotní problém je samozřejmě nutné vždy řešit se svým lékařem, ale proč nepodpořit léčbu i přírodními cestami. S okurkou rozhodně nic nezkazíte.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]