Překvapivé alternativy dobře známých potravin bohatých na vitamín C

Vitamín C je velmi důležitým antioxidantem a pomocníkem pro posílení imunity. Neobsahují ho jenom citrusy, ale i jiné ovoce. Řada lidí často ani netuší, že jiné zdroje jsou mnohem bohatší než tolik doporučované citrony, pomeranče, limetky nebo grepy. O jaké ovoce se jedná? Podívejte se na přehled.

Jahody

Jakmile nastane jejich sezona, jezte je. Obsahují nejenom důležitý vitamín C, ale také řadu dalších živin, které kromě jiného umí chránit naše srdce, stejně jako dokážou efektivně snižovat i takzvaný špatný cholesterol.

Papája

Toto exotické ovoce dnes bez problémů koupíte i v České republice. A uděláte dobře, když ho opatříte. Obsahuje mnoho vitamínu C, kterým nejenom posílíte imunitu. Papája navíc zaujme i skvělou chutí.

Kiwi

Populární ovoce nejenom pro svou barvu. Určitě ho doporučujeme jíst ve chvíli, kdys máte deficit zmíněného důležitého vitamínu. Další předností tohoto ovoce je také vysoký obsah draslíku.

Meloun

Klasický vodní meloun nadchne svou chutí, zaujme možnostmi použití a také přijde vhod při deficitu vitamínu C. Dále, díky svému vysokému obsahu vody zajistí, že bude vaše tělo lépe hydratováno.

Listová zelenina

Jakákoliv listová zelenina, tedy jakýkoliv druh salátu, je velmi dobrým zdrojem vitamínu C. Dopřávejte si různorodou zeleninu tohoto druhu pravidelně a je to lepší, než byste jedli jenom citrusy.

Brokolice

Ne každý ji má rád, ale pokud je správně připravena, bude vám chutnat. Navíc si stále zachovává vitamín C. Kromě toho je skvělou detoxikační zeleninou, která pomůže vaše tělo snadno vyčistit.

Tymián

Ano, i toto koření je zdrojem takzvaného „céčka“. Kromě toho, že skvěle ochutí mnoho vašich jídel, budete mít jistotu, že i prospějete svému tělu, pokud jde o detoxikaci, tak i v případě posílení imunity.

Čerstvé koření

Jaké druhy jsou tím nejlepším zdrojem známého vitamínu? Vyzkoušet můžete třeba pažitku, petržel, ale i známou bazalku. A použití? Stačí pravidelně přidávat do jídel.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]