Pilates cviky s Karen Lord, které můžete provádět z pohodlí domova

Cvičení Pilates je perfektní v tom, že spojuje trénink celého těla spolu s duševními výhodami, které vyplývají ze zaměření a koncentrace. Navíc pokud je váš časový harmonogram natolik hektický, že už vám nezbývá čas navštěvovat studio, kde Pilates cvičí, můžete jej provádět i z domova – třeba večer nebo brzy ráno, než vyrazíte z domova. Nebo o víkendu, když nejdete do práce a najdete si více času.

Navíc tím i ušetříte peníze za vstupné. Online programů s tímto cvičením najdete na internetu mraky. I my máme pro vás připravenou inspiraci a váš první trénink s Karen Lord. Začít můžete s jednoduchými cviky a postupně přidávat i ty složitější.

1. Prkno s opřením o dlaně a špičky nohou

Tento cvik zná nejspíš úplně každý. Zpevňuje střed těla a zapojují se při něm i další svaly těla: ruce, ramena, nohy i zadek. Pokud jste začátečník, zkuste v této pozici vydržet alespoň 10 až 15 sekund.

2. Cvik na břicho a paže

Lehněte si na záda a zvedněte nohy nahoru. Zvedněte ramena ze země a natáhněte se jakoby směrem k nohám, ruce držte u boků a začněte jimi kmitat nahoru a dolů. Pokud je pro vás pozice příliš těžká, zkuste vydržet v této pozici po dobu 10 až 15 sekund bez kmitání rukou.

3. Criss Cross

I tento cvik je velmi známý a účinný na zpevnění středu těla. Lehněte si na záda, ruce spojte za hlavou a zvedněte ramena z podložky. Pak kmitejte nohama a pravý loket bude vždy směrovat k levé noze a naopak. Buď si nastavte stopky nebo počítejte cviky, případně cvičte zároveň s Karen, podle některého jejího videa.

4. Nůžky

Lehněte si na záda s hlavou, krkem a rameny mírně zvednutými od země. Narovnejte nohy a přitlačte je do úhlu 90 stupňů, prsty směřující ke stropu. Začněte stříhat nohama a střídejte pravou a levou nohu. Když jedna noha klesá, jemně uchopte nohu, která jde směrem nahoru a co nejblíže přitáhněte k vašemu tělu.

5. Intenzivní cvičení na boku

  • Lehněte si na bok a ohněte nohu, která leží na podložce. Při zvedání a spouštění nohy zapojte i břišní svaly. Druhou nohu začněte zvedat, když jde noha nahoru – směřuje špička dopředu, když nohu pokládáte na zem, směřuje špička opět před sebe, tudíž zapojíte do cvičení i kotníky.

  • To ještě není celé. Zůstaňte ležet na boku a opisujte nohou malé kruhy na jednu stranu, poté na druhou stranu.

  • A do třetice všeho dobrého, stále ležíte na boku a budete nohu dávat za sebe a před sebe.

  • Aby toho nebylo málo, přidejte obloučky. Teď už určitě musíte cítit střed těla, nohu i zadek.

  • Samozřejmě sérií těchto cviků na boku opakujte i na druhou stranu.

Cvičení s Karen Lord

Obrázek: stylecaster.comŘekněte ostatním, co si myslíte