Bolest zad a sedacího nervu vám pomůže zvládnout tenisový míček

Bolesti zad a sedacího nervu jsou v dnešní době poměrně běžnou a velmi nepříjemnou záležitostí. Podle studií se 8 z 10 občanů potýká pravidelně s bolestí v zádech, což je hlavní důvod, proč se mnoho lidí stává doslova závislých na lécích proti bolesti.

Nejdříve je dobré vědět, co konkrétně bolest způsobuje a snažit se problémům předcházet. Mimo to je vhodné začít s cvičením zad. Výtečná je jóga, ale i rehabilitační cvičení s fitness balónem a dalšími pomůckami, jako je třeba tenisový míček.

Vysledujte příčinu…

Možná ani nevíte o tom, že bolesti dolní části zad jsou spuštěny několik dní předtím, než se objeví první příznaky. Tudíž sedíte-li strnule několik hodin u práce na počítači bez pořádného protažení, může se bolest objevit až za několik dní a vy si tuto bolest můžete dát do souvislosti úplně s něčím jiným.

Co bolesti způsobuje nejčastěji a jak si pomoci…

Nejčastěji za bolestmi zad stojí obezita, špatné držení těla, předešlá zranění, povolání a nečinnost. Když se bolest objeví, zkuste si odpočinout a přidávat na bolavé místo kostky ledu. Vyzkoušet můžete i chiropraktickou léčbu či akupunkturu. Vhodné je také užití bylinek, jako je kurkuma, zázvor a další. Na bolest zabírají i náplasti napuštěné bylinnými výtažky.

Cvičení a pomůcky…

Dnes lze cvičit s mnoha pomůckami, které pomáhají předcházet bolestem zad i léčit bolest. Ovšem vždy je předem vhodné se o konkrétním cvičení poradit s lékařem. Použít můžete fitness balón, pěnový válec anebo tenisový míček. Což je zvlášť v poslední době velkým hitem. Masáž či cvičení s tenisovým míčkem nabízí výhody masáže, akupresury a reflexologie. Tato terapie je schopná uklidnit bolest svalů a uvolnit tak veškeré napětí.

Ukázka cvičení s tenisovými míčky…

Obrázek: pixabay.com