Osvědčené metody na to, jak zatočit s nepříjemnou celulitidou

Celulitida se někdy nazývá i pomerančová kůže, jelikož na první pohled se tak svým povrchem jeví. Na pokožce vznikají malé a nevzhledné důlky. Nejčastěji postiženou oblastí bývají stehna a hýždě. S celulitidou se potýkají častěji ženy (až v 85 procentech). Mužům se z větší části celulitida vyhýbá. Pomerančová kůže však nepostihuje jen ženy, které mají zvýšenou hmotnost, nebo jen ty zralejšího věku. Tento problém se rovněž týká i mladých a štíhlých slečen.

Jaké jsou příčiny vzniku celulitidy?

Slečny, dámy, ženy, které bojují s celulitidou, mohou trpět hormonální nerovnováhou. Mezi další faktory, které k pomerančové kůži přispívají můžeme zařadit:

  • genetické dispozice
  • zánětlivé onemocnění kůže
  • výrazný přírůstek hmotnosti
  • zhoršená a zpomalená funkce metabolismu

Také k celulitidě přispívá snížená funkce lymfatického systému, zralejší věk a stárnutí, nedostatek pohybové aktivity.

Jaké metody mohou pomoci zbavit se celulitidy

I v domácím prostředí je možné s projevy celulitidy bojovat. Jednou z účinných metod je automasáž postižených míst. Důležité je oblasti prokrvovat pomocí speciálních hřejivých krémů, olejů, mastí. Použít lze i masážní houbu, nebo kartáč na pokožku. Další skvělou variantou jsou bioaktivní kolagenové peptidy. V roce 2015 proběhla studie s určitým vzorkem žen, které tyto speciální látky užívaly po dobu šesti měsíců. Po půl roce u nich došlo k výraznému zlepšení projevů celulitidy.

Podstatné je hodně pít a udržovat optimální hmotnost

Ženy, které bojují s pomerančovou kůží by neměly zapomínat ani na pravidelný, a hlavně dostatečný pitný režim. Nejvhodnější je samozřejmě čistá voda, nebo bylinkové čaje. Voda napomůže rozpohybovat lymfatický systém a také metabolismus, tím se může celulitida výrazně zmírnit.

Ani pohybová aktivita není na škodu, pokud máte na stehnech a hýždích celulitidu. Ta k její redukci rozhodně také napomůže, mimo jiné i něco málo zhubnete. Optimální hmotnost je jedním z podstatných faktorů, které mohou zabránit vzniku pomerančové kůže. Právě dámy s nadváhou a obezitou jí mohou trpět nejčastěji. Upravte rovněž svůj jídelníček. Zařaďte více zeleniny a ovoce a uberte z konzumace tučných a sladkých jídel.

Cvičení s celulitidou také zatočí

Perfektním prostředkem, jak se s jistotou zbavit nevzhledné celulitidy je cvičení. Nejvhodnější jsou například dřepy, které nezapomínejte provádět s rovnými zády. Skvěle pomůže i obyčejná rychlá chůze, cyklistika, běh (především na travnatém povrchu), nebo plavání. Ideální je taktéž tanec, nebo turistika. Cvičit můžete s trenérem, který vám doporučí konkrétní cviky na problematické partie. Pakliže se celulitida bude zhoršovat a okolí pomerančové kůže bude bolestivé, je nasnadě se poradit s dermatologem na dalším vhodném postupu.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]