Účinný způsob, jak si udržet pleť zdravou a zamezit tvorbě vrásek

Fotografie: Pixabay

Krásná pleť nemusí být jenom dílem kosmetických salonů. Potraviny kromě vitamínů a minerálů obsahují také organické kyseliny, které jsou pro zdraví těla nezbytné. Vědci zkoumali jejich vliv na člověka a došli k názoru, že jsou nezbytné pro zachování mladistvé pokožky, štíhlé linie a zdravě vypadající pokožky. Přijímejte tyto kyseliny ve svém jídelníčku pravidelně a udržíte si zdravé tělo.

Ocet a citrónová šťáva

Mezi nejznámější organické kyseliny patří právě tyto dva zástupci. Najdeme je ale také v kyselém ovoci nebo zelenině. Pokud tyto potraviny využijete jako ingredienci při vaření, můžete po konzumaci snížit hladinu cukru v krvi a i nadále udržovat optimální hladinu této látky. To je důležité nejen pro boj s nadváhou, ale také jako prevence mnoha civilizačních chorob.

  • Cukrovka
  • Některé typy rakoviny
  • Duševní problémy
  • Alzheimerova choroba a další
Fotografie: Pixabay

Nebezpečí, které skrývá cukr

Cukr u člověka nezpůsobuje jen obezitu. Jeho dlouhodobá vysoká hladina nedovoluje proteinům, aby se v těle chovaly správně. V návaznosti na tento proces pak špatně funguje krevní oběh nebo trávící systém.

Problém se projeví také na estetické stránce. Zvýšená hladina cukru snižuje elasticitu kůže a sílu kolagenu. Nejde jen o vnější pokožku těla, ale také o vlákna, která tvoří srdce, vazy a tkáně. Kolagenová vlákna pod náporem vysoké hladiny cukru přestávají fungovat správně, a nedokážou pak efektivně odolávat tlaku. Právě proto se následně objevují na obličeji vrásky, svaly ztrácejí pružnost a regenerace přestává pracovat.

Fotografie: Pixabay

Kyselina acetylová jako pomocník v boji se stářím a nemocí

Aby mohla být hladina cukru účinně snížena, je třeba upravit jídelníček a dostatečně sportovat. Pomoci si ale můžete také jiným způsobem, a to právě zmíněnou konzumací některých kyselých potravin. Patří mezi ně víno, ocet nebo kyselá jablka.

Také Japonci přidávají do svého oblíbeného sushi trochu vinného octa. Kolagen tak zůstává v bezpečí a pokožka je pevná, pružná a má zdravou barvu.

Užitečné vlastnosti kyselin

  • Rozkládají složité sacharidy
  • Potlačují chuť na sladké
  • Normalizují hladinu cholesterolu

Ocet nebo jiné potraviny s kyselinami je vhodné konzumovat i preventivně, abyste zabránili stárnutí a obezitě. Pokud si neumíte představit zařazení těchto potravin do jídelníčku, přidávejte je do dresingů či salátů. Ocet by se také neměl nikdy stát základem pro vaši dietu, a proto ho konzumujte jen v omezeném a zdravém množství.

Ve velkých dávkách může fungovat nebezpečně. Poškozuje pak například zubní sklovinu a snižuje hladinu cukru až příliš. Základem snížení cukrů v krvi by měl být zdravý jídelníček, a teprve poté přidávání potravin s kyselinami.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]