Vyvarujte se každodenním návykům, které způsobují povislá prsa

Fotografie: Freepik

Ženské prsníky jsou hlavním zdrojem obživy pro kojence, ale také důležitou vzhledovou charakteristikou. S věkem prsníky podléhají působení povolování tkání a jejich tvar se postupně mění. Některé návyky však tento proces urychlují, a přestože vzhled prsou zůstává atraktivní, řada žen má problém se s těmito změnami (zejména přicházejí-li náhle) vyrovnat.

Pokud chtějí ženy předejít ztrátě pevnosti a tvaru prsou, měly by dodržovat několik zásad, které podporují jejich prevenci. Pojďme se podívat, které to jsou.

Jak zachovat mladistvý vzhled prsníků

Na tkáně a kůži, které podporují prsníky, působí řada faktorů. Pokud chcete dosáhnout jejich přirozeně mladistvého vzhledu měly byste se vyvarovat následujících zlozvyků.

Kouření

Kouření je zlozvyk, který negativně ovlivňuje veškeré tělesné procesy. Podepisuje se nejen na zdraví vnitřních orgánů, ale působí také na kvalitu pokožky a pleti. Vlivem kouření ztrácí kůže svou pevnost a má tendence rychleji dehydrovat, což se promítá do výraznějších vrásek a celkově zrychleného stárnutí či nevzhledné barvy kůže.

Nevhodné spodní prádlo

Výběr vhodné podprsenky je také důležitým aspektem, který způsobuje snižování pevnosti prsníků. Podprsenka, která nemá potřebnou velikost, neposkytuje prsům dostatečnou podporu, nebo je pro ně naopak příliš těsná a způsobuje trvalé bolesti a otlaky.

Výkyvy hmotnosti

Rychlé střídavé přibývání a ubývání na váze se obvykle projeví také na tvaru prsou, jejichž tkáně jsou obvykle vyplňovány tukem. Časté změny hmotnosti způsobují výkyvy v zátěži, které prsníky na tělo a kůži vyvozují, a zapříčiňují tak její natahování, jehož následkem mohou být nejen strie, ale také postupný pokles tvaru.

Nedostatek pohybu

Hlavní část prsou tvoří prsní svaly, které je zvedají do popředí. Nedostatek pohybu způsobuje jejich ochabování a ztrátu funkčnosti. Stejně tak se mění kvalita kůže na prsou. Správné cviky pomáhají tuto funkci zase obnovovat.

Fotografie: Pixabay

Nesprávné držení těla

Pokud se často hrbíte či si křivíte páteř v rámci sedavého zaměstnání, tyto nevhodné polohy rozkládají zátěž prsou a tím mění jejich tvar. Při vyrovnání tak mohou prsa ztrácet svou symetrii.

Opalování

Působení slunečního záření je pro tělo prospěšné, pokud se však přehání, může urychlovat stárnutí kůže. Ta pak přichází o svou vitalitu a pevnost, která se projeví také na prsou.