Krásné nohy, které budou vypadat po domácí kúře jako od pedikérky

Chcete mít krásné a hladké nohy a přitom za to téměř nic neutratit? To vše můžete mít, když si uděláte netradiční domácí pedikúru. Jak se brzy přesvědčíte, je to mnohem lepší volba, než různé pilníky, skalpely a speciální roztoky určené pro vaše nohy.

Všech 10 uvedených věcí, které zmíníme, máte zaručeně doma. Jenom je používáte na něco jiného a možná by vás ani nikdy nenapadlo, že se dají využít i k něčemu jinému natož na pedikúru.

Aspirin

Pravděpodobně si berete tento prášek vždy, když vás bolí hlava. Možná jste ale nevěděli, že má i jiné využití. Můžete ho použít také na domácí pedikúru. A jak na to? Nejde o nic složitého. Vezměte si pár tablet, rozdrťte je a přidejte pár kapek citronové šťávy a trochu vody. Takto jednoduše si připravíte peeling, který následně aplikujte na tvrdou kůži na nohou. Vezměte pemzu a poté jemně bruste daná místa a následně opláchněte vodou…

Jedlou sodu

Jedlou sodu nemusíte používat jenom na pečení, má i jiné možnosti využití. Tedy pokud vás láká domácí pedikúra. Postupujte podobně, jako u aspirinu. Smíchejte sodu s vodou a trochou citronové šťávy. Až vznikne pasta, je možné ji aplikovat na nohy po dobu cca 10ti minut.

Černý čaj

Asi se divíte, ale ano i čaj může pomoci při domácí pedikúře. Uvařte ho klasickým postupem, ale ve větším množství. To proto, že ho nebudete pít, ale budete vytvářet čajovou lázeň. Do lázně si následně ponořte své nohy. Potom už stačí vyčkat zhruba 15 minut, nohy vyndat a opláchnout. Kůže tak bude mnohem hladší a krásnější. Pokud chcete efekt výrazně vylepšit, používejte nejenom kvalitní čaje, ale přidejte i pár kapek oleje z čajovníku.

Kukuřičný škrob

Ten seženete bez jakýchkoliv problémů téměř v každém obchodě. Výhodou tohoto postupu je to, že z něho nemusíte nic připravovat. Pouze a rozmíchejte ve vodě, následně natřete na své nohy. Takto nechte působit po dobu cca 20 minut a potom opláchněte. Je to dobrý pomocník nejenom na mozoly, ale také na kuří oka.

Zábaly z octa

Zde pozor na to, jaký ocet používáte, Neměl by to být ten klasický. Správným je pro své složení ocet jablečný. Do něho namočte například kapesník, nebo kousek gázy. Následně si vytvořte obklad na postižená místa a nechte působit. Ocet zajistí jak eliminaci bakterií, tak i celkové změkčení kůže. Tu následně odrbejte klasickou pemzou.

Ananas

Toto ovoce nemusíte pouze jíst. Zkuste i jeho jiné využití. Domácí pedikúra se bez něj neobejde. Obsahuje totiž speciální enzymy, které pomohou jak odstranit mozoly, tak pomohou také změkčit kůži. Jak na to? Vezměte ananas, nastrouhejte jej na jemno a v tenké vrstvě aplikujte na své nohy. Navlékněte si ponožky nebo nohy obvažte obvazem a takto nechte působit cca jednu hodinu. Uvidíte, že vaše nohy budou následně jako vyměněné.

Starý chléb

Nemusíte hned starý chléb vyhazovat, dá se ještě velmi dobře využít. A to právě při péči o vaše nohy. Namočte ho do jablečného octu, rozmělněte ho a poté aplikujte na své nohy. Ty zabalte do potravinářské folie a potom nechte působit zhruba 1 hodinu.

Osvědčené aloe vera

Aloe vera je doslova kouzelná rostlina, pokud jde o péči o kůži. Má bohaté regenerační a hojivé účinky, což se hodí i při domácí pedikúře. Důležitá je hlavně šťáva z této rostliny, kterou vymačkejte nebo kupte, namočte do ní větší kapesník a do něho zabalte svou nohu. Za několik hodin bude kůže dokonale měkká. Můžete vzít pilník a všechnu odstranit.

Doplňky stravy

V lékárnách se dají koupit speciální kapsle, které obsahují olej. Jedná se o kapsle s vitamínem A, nebo také s vitamínem E. Pokud je máte, je třeba kapsle opatrně naříznout a využít jejich obsah. Jak na jeho použití? Stačí ho jenom pravidelně mazat na nohy. Ideálně večer před spaním.

Mazání nohou speciálními krémy nebo vazelínou

Poslední tip se týká použití vazelíny nebo speciálních krémů, které jsou určené hlavně k léčbě nohou. Mají být použity hlavně na mozoly, ale dají se využít i na kompletní péči o nohy. Ideální je, pokud namažete své nohy večer před spaním.

zdroj: okeeffescompany.com