Léčitelka radí, jak doma vyzrát na studené nohy a prokrvení organismu

Studené nohy mívají především ženy. Avšak potýkat se s tímto problémem mohou i muži. Chlad od nohou vzniká zpravidla zhoršeným prokrvováním. Vliv na to mohou mít jak různá neurologická onemocnění, tak i vnější faktory, jako je třeba dlouhodobý pobyt v chladném prostředí. Jak účinně podpořit prokrvení dolních končetin?

Praktické tipy, díky kterým se vaše studené nohy zase zahřejí

Nejrychlejší a nejúčinnější metodou, která pomůže zahřát nohy, je jejich koupel v teplé vodě. Pokud si budete tyto teplé lázně dopřávat pravidelně, můžete přispět i k normalizaci krevního tlaku, snížení hladiny krevního cukru, nebo podpořit svůj imunitní systém.

Kromě jiného teplé koupele dolních končetin zlepší i průtok v oblasti pánve. To může mít pozitivní účinek v oblasti sexuálního života jak muže, tak i ženy. Zintenzivníte tak prožitek při samotném aktu.

Jak na koupel dolních končetin?

Do dostatečně velkého lavoru nalijte teplou vodu, která by měla mít zhruba 38 až 42 stupňů Celsia. Namočte do lavoru nohy a zahřívejte je podobu dvaceti až třiceti minut.

V případě, že chcete zintenzivnit terapeutický účinek například při nachlazení, nebo máte touhu posílit svou imunitu, do vody klidně přisypte různé bylinky (heřmánek, máta, třezalka, nebo meduňka), nebo jiné přísady. Pomoci může například lžíce soli a jedlé sody.

Jaké další metody pomohou zahřát studené nohy?

Jestliže bojujete dlouhodobě se studenýma nohama, s výhodou bude, když si čas od času zacvičíte. To rozproudí váš metabolismus a také krev v těle. Nohy lze procvičovat v kotníku, v oblasti prstů, nebo nártu.

Ideální je cvičení provádět v ranních hodinách. Zajít si můžete i na masáž nohou, která rovněž perfektně prokrví vaše dolní končetiny. Lepší prokrvování je spojené mimo jiné i s konzumací konkrétních potravin.

Zaměřte se na hřejivé koření, jako je skořice, nebo hřebíček. Zaručeně vás rozpálí i chilli papričky, nebo čerstvý zázvor. Pokud zakomponujete tyto produkty do jídelníčku, studené nohy nebudou mít šanci.

Fotografie: Pixabay

Občas je vhodné také v jarním a letním období chodit po kamínkách, trávě, nebo písku bosky, abyste stimulovali nervová zakončení na svých chodidlech. Pomohou i takzvané bosé boty, na které dnes již snadno natrefíte na mnoha e-shopech s obuví, nebo ve specializovaných prodejnách.

Úvodní Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]